Жаба, що дружить з пітономTree frog clings to a snake, Jakarta, Indonesia - May 2014
Індонезія
. У зоопарку Джакарти жаба вилізла на деревного пітона.

Фотографа Фахмі Бхса вразила незвичайна форма взаємодії між тваринами. Жаба повільно лазить по тілу деревного пітона, який обився навколо гілок кокосової пальми. Але він не заподіює жабі ні найменшої шкоди, і вона не цікавить його як їжа. Охоронець  зоопарку пояснив, що цей пітон в принципі не харчується жабами: виросли разом, тому тварини не демонструють страху або агресії у відношенні один до одного.

У природі чимало подібних екстравагантних прикладів взаємодії між тваринами. Наприклад, маленька пташка єгипетський бігунок (Pluvianus aegyptius), або «крокодиловий сторож», залітає в пащу крокодилу. Широко поширена думка про те, що вона виколупує залишки їжі і «чистить зуби» хижому плазуну, але є й думка, що вона харчується виключно мухами, які злітаються на залишки м’яса на морді і в пащі крокодила, а той тримає пащу відкритою для охолодження.

Рибки лоцмани (Naucrates ductor) зазвичай зграйкою подорожують разом з акулою, доїдаючи за нею недоїдки і попутно хапаючи маленьких рибок. Це смугасті жовто-чорні рибки близько 30 см. Вони пливуть за акулою невеликою групою-ескортом. Вчені-натуралісти навіть перевіряли їхні шлунки, сподіваючись знайти там підтвердження гіпотези, що вони очищають шкіру акули від паразитів, але не знайшли нічого, щоб на це вказувало. Чому акули їх не їдять – залишається загадкою.

Вам також може сподобатись...

1 Відповідь

  1. Лис 30, 2014

    […] з національних перуанських напоїв вариться з живих жаб. Покуштувати його можна в багатьох кафе. Але ви навряд […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *