Цікаві факти про слух – як ми чуємо?Цікаві факти про слух, які ви могли не знати

Звуки, що досягли нашого вуха, – це коливання повітряного середовища. Вушна раковина спрямовує звукові хвилі в слуховий прохід – трубку, розміщену всередині голови. Кінець трубки закритий шкірястою перегородкою – барабанною перетинкою. Вдаряючись об неї, звукові хвилі змушують її коливатися. Коливання передаються маленьким слуховим кісточкам, а від них – завитці – одній з частин внутрішнього вуха. Завитка заповнена рідиною. Коли по ній пробігають хвилі, вони коливають чутливі волосинки рецепторних клітин, від яких відходять волокна слухового нерва. По нерву сигнали передаються в мозок.

  • Навіщо два вуха?

Для того, щоб визначити, звідки виходить звук. Це можливо завдяки тому, що звук, який іде зліва, лівому вуху здається трохи гучнішим, ніж правому. І навпаки.

  • Що таке вушна сірка?uha

Це воскоподібна жовтувато-коричнева речовина, що виділяється залозами слухового проходу. Її призначення – уловлювати всілякі забруднення та мікроби, перешкоджаючи їх проникненню у внутрішні частини вуха.

  • Чому іноді закладає вуха?

Коли літак сідає або злітає, тиск повітря змінюється і вуха не встигають відразу до цього пристосуватися – по обидва боки барабанної перетинки тиск виявляється неоднаковим. У момент вирівнювання тиску у вухах чується “клацання”.

  • Який найслабкіший звук ми чуємо?

Звук від падіння булавки – силою близько 10 децибел – це, мабуть, найслабкіший звук, який можна почути. Шепіт – близько 20 децибел. Деякі тварини чують і слабкіші звуки.

  • Як вуха допомагають зберегти рівновагу?

Поряд із завиткою розміщено три півколових канали, заповнених рідиною. Це орган рівноваги, що діє як рівень, яким користуються будівельники. Переміщення рідини усередині каналів повідомляє про те, у який бік тіло нахиляється.

  • Який звук може завдати шкоду?

Ревіння реактивного двигуна. Сила цього звуку поблизу досягає 140 децибел. Такий звук дуже шкідливий для вух і може вивести їх з ладу надовго. Взагалі будь-який тривалий звук силою понад 90 децибел вважається шкідливим.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *