Весільні сукні народів світуВи коли небудь замислювалися, як повинна виглядати наречена в день свого весілля: квіти, фата, рукавички, перстень і ніжне, гарне плаття білого кольору. Але не все так просто. Колір і фасон сукні нареченої залежить від того, де живе жінка і до  якої культури вона належить. Адже кожен народ бачить по-своєму наречену в день весілля. До Вашої уваги традиційні весільні сукні різних країнах!

444Багато наречених в Китаї в день весілля одягають червоні весільні сукні, оскільки червоний колір символізує успіх і надію. Крім цього, китайські наречені іноді обирають весільну сукню золотого кольору, такий колір теж дуже багато чого означає для китайців.

22В’єтнамські наречені теж надають перевагу весільним сукням червоного кольору, дотримуючись традицій свого народу. І, що вирізняє В’єтнам серед інших країн, це те, що дуже рідко наречени одягають біле плаття за західними традиціями.

3Корейські наречені весільні сукні шиють з червоного, зеленого, рожевого кольору. На сукні повинен обов’язково бути присутнім малюнок, який поєднує в собі екзотичних метеликів і квіти. Цей малюнок має бути вишитим вручну. Також, часто до сукні пришивають яскраві і красиві стрічки, які символізують удачу для подружжя.

4Японські наречені виходять заміж у традиційних білих кімоно. Але при цьому, хотілося б відзначити, що японська наречена має три весільні наряди, які міняє впродовж дня – і всі вони різні. Так само, наречена повинна мати червоно-біле вбрання з різноманітною вишивкою сріблом і золотом, в малюнку обов’язково є зображення журавля. Останнім часом третім нарядом став класичний варіант західної сукні. Головне, що на платтях не повинно бути фіолетового кольору, оскільки це колір розлучення.

12Філіппінські наречені весільну сукню виготовляють вручну, ні в якому разі не купують її в магазинах. Весільна сукня називається Barong Тагальська, або просто Тагальська. Ці наряди – це вишитий вручну одяг, який носили зазвичай як чоловіки, так і жінки.

5В Індії, в північній її частині, весільна сукня може бути або червоною, або зеленою. Допускається жовта весільна сукня. Червоне символізує благо, а зелений – родючість. Але в південній частині Індії, традиційним весільним платтям буде біле сарі. Крім цього, індійські наречені, зобов’язані приховувати своє обличчя вуаллю. Плаття обов’язково шиється з шовку, хоча зараз дана традиція відходить в минуле, разом зі кольором сукні.

7Таїландські наречені повинні мати у своєму розпорядженні весільний гардероб з 10 суконь різних відтінків, але при цьому одне має бути обов’язково білим. Так само обов’язково умова свята – це відсутність чорного кольору, навіть його елемента в нарядах не тільки нареченої, але і гостей. Чорний колір – це колір трауру і смерті.

8Наречені Марокко одягають сукні жовтого кольору, оскільки вони захистять від “поганого” погляду. А зелений колір весільного плаття принесе удачу.

9Африканські наречені вибирають колір весільного плаття залежно від кольору їхнього села.

Індіанці, корінні жителі США, мають дуже багато різних традицій, крім цього в багатьох племенах весільний наряд нареченої шиє наречений, його родичі і чоловіки, яка погодилися допомогти:

  • Сукня нареченої з племені апачі – це біле плаття з рожевими смугами у верхній і нижній частині, з широким поясом, білі брюки, стрічки для волосся і плащ.
  • Сукня нареченої з племені Пуебло – це ситцеве плаття, пов’язане за праве плече і з поясом навколо талії.
  • Делавер наречені одягнені в спідницю з оленячої шкури, смуги уздовж лоба і лиця фарбуються білою глиною, фарбами червоного та жовтого кольору.
  • Юрок Модок і Клімат (племена в північній Каліфорнії) використовують такі кольори весільних суконь: біла сукня на сході, сині плаття на півдні, жовте або помаранчеве плаття на заході, чорне плаття на півночі.

96Скандинавські наречені традиційно надягали весільні сукні чорного кольору, відповідно до їхніх пуританських законів.

0Іспанські наречені повинні бути в чорному весільному платті, символізуючи відданість до сметрі своєму чоловікові. Атрибутика весільного плаття може бути оранжевого або червоного кольору.

33Весільне вбрання слов’янських наречених складалося з сорочки, розшитого пояса, плахти і різних прикрас. Сорочка повинна була бути обов’язково білого кольору з розшитими рукавами і подолом. Також, сорочку прикрашали різні вишивки. Крім цього, в різних районах використовувалася вишивка різних кольорів. На грудях у слов’янських наречених красувалася гайтана – прикраса з бісеру. Плахта – це спідниця насиченого кольору, розшита різними орнаментами і візерунками (наприклад, ромбами, символом сонця). Для підв’язування стану використовувався вузький довгий пояс, виготовлений з вовни.

vesillyaНа жаль чи на щастя, ці традиції відходять в минуле, багато наречених обирають на весілля сукню у європейському стилі. До речі, європейські наречені носять білі весільні плаття тільки з 19 століття, відколи в Англії принцеса Вікторія в день одруження одягнула білу весільну сукню, і фото принцеси в цій сукні набуло великої популярності.

Вам також може сподобатись...

1 Відповідь

  1. Бер 14, 2015

    […] ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Весільні сукні народів світу […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *