Цікаво знати про зуби


Крім того, що зуби треба регулярно чистити, ми мало що про них знаємо. А між тим, з цією анатомічною особливістю пов’язано багато дивовижного. Читайте цікаві факти про зуби у дітей, зуби мудрості, брекети та багато іншого – це Вас здивує! 

1. Деякі немовлята народжуються з зубами
ditinаОдна дитина з двох тисяч народжується із зубами. Зуби, з якими малюк з’явився на світ, зазвичай розташовані на нижніх яснах і у них слабкі коріння. У більшості випадків їх видаляють, щоб уникнути проблем при годуванні грудьми, і щоб дитина випадково їх не проковтнула. Сам факт народження з зубами може бути симптомом медичного захворювання. Цікаво, що з зубами народилися Наполеон і Юлій Цезар.

2. Молочні зуби випадають не у всіх
1Ріст і випадання молочних зубів – природний процес. Зазвичай у три роки дитина вже має близько 20 зубів. Молочні зуби згодом випадають, оскільки починають прорізуватися постійні, розташовані під ними. Це, як правило, відбувається у 5-6 років. Проте, якщо у людини замість молочного зуба не прорізався постійний, то у неї так і залишиться молочний зуб.

3. У деяких людей не випадають зуби
2Більше корінних зубів – більше проблем? Це залежить від того, кому ви поставите це питання. Якщо людям, що страждають на гіперодонтію (надмірну кількість зубів), то вони напевно дадуть відповідь, що так! Більшість таких зубів сховані під пришийковою частиною ясен. Однак іноді ці зуби можуть прорізатися і перекривати собою інші зуби. Якщо зайві зуби заважають людині, то дантист видаляє їх. Але якщо ці зуби виявляться не зайвими, то лікар-ортодонт акуратно вибудує їх в рівний ряд.

4. Із зубів роблять прикраси
teethЦікаво, що робить Зубна фея з усіма зубами, які вона збирає? Може перетворює зуби у мистецькі твори і продає їх на аукціонах? Жарти жартами, але насправді є люди, які зі своїх корінних або передніх зубів роблять чудернацькі прикраси. Навіть актриса Скарлетт Йохансон замовила золоте намисто з одним із її власних зубів мудрості і подарувала своєму колишньому чоловікові Райану Рейнольдсу.

5. Пухлина також може вирости у вигляді зуба
3Тератома (тип пухлини, що складається з нетипової тканини або навіть органу) особливо винахідлива і підступна. Ембріони ракових клітин можуть містити кілька видів тканин, у тератому можуть входити тканини зубів або волосся. На щастя, багато видів тератом успішно видаляють за допомогою хірургічної операції.

6. Зуб в оці – це не так вже і погано
7Звичайно, всі чули вислів «Зуб даю!». Одна 60-ти річна жінка буквально віддала зуб, щоб відновити свій зір. Шерон Торнтон не бачила через синдром Стівена-Джонсона, внаслідок якого були зруйновані клітини поверхні ока. Через 9 років жінка зважилася на незвичайну операцію. Їй видалили зуб, а тоді у цей зуб вставили штучну лінзу і вживили її в ліве око. Вже наступного дня сліпа жінка знову побачила світ.

7. Брекети стали набагато кращими
breketyjpgРаніше в ортодонтії піком креативності вважався вибір кольору гумки на брекетах. Сьогодні вибір набагато багатший. Можна, наприклад, скористатися методикою вирівнювання зубів Invisalign (Інвізілайн), при якій лінгвальні брекети ховаються уздовж внутрішньої поверхні зубів. Можна також вибрати звичайні брекети, які світяться в темряві, або брекети зі світлодіодами.

8. Не у всіх культурах прямі зуби вважаються красивими
PUBLISHED by catsmob.comБільшість з нас звикли вважати прямі білі зуби привабливими. Однак є країни, в яких привабливими вважаються зуби неправильної форми. У Японії криві зуби, так звані «АІБА» (yaeba), є дуже популярними. Жінки з ідеальними зубами спеціально викривлюють їх, щоб «поліпшити» свою посмішку.

9. Людство може остаточно позбутися зубів мудрості
zub_mudrostiЗараз 35% населення народжуються без зубів мудрості. Більшість з нас видаляють ці зуби, оскільки порожнина рота у нас занадто мала, аби їх вмістити. Коли ж якийсь орган або його частина не використовуються протягом тривалого періоду, то він стає рудиментарним і, зрештою, зникає. На думку вчених, у майбутньому у нас не буде апендикса, зубів мудрості і, можливо, навіть мізинців на ногах.

10. Родзинки більш шкідливі для зубів, аніж карамель
IzjumНе всі солодощі однаково шкідливі для наших зубів. Якщо порівняти фаст-фуд (снеки, чіпси і сухофрукти), який постійно застрягаєє в зубах з тією їжею, яка швидко тане у роті (шоколад, карамель тощо), то менш шкідливою їжею є саме солодощі. При цьому краще відразу з’їдати солодке, ніж перекушувати ними впродовж дня, постійно підживлюючи бактерії, що руйнують зуби.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *