Цікаво знати про парашути


0Першим задумався про стрибки з парашутом, причому досить серйозно, ще Леонардо да Вінчі. Серед його креслень були знайдені схеми перших попередників сучасного парашута. Розробки Леонардо виявилися дуже практичними: 2000 року сміливець А. Ніколас спорудив за кресленнями художника і винахідника реальну модель парашута, здійснив з нею стрибок і благополучно приземлився.

Найстаршому чоловіку, який здійснив стрибок з парашутом з літака, було 92 роки. Найстарша жінка-парашутист виконала стрибок з кіотської скелі.

Найбільша висота, з якої зістрибнув парашутист, – понад 33000 метрів. Звісно, піднятися так високо за допомогою звичайних літальних апаратів неможливо. У 1960 році Джозеф Кіттінгер дістався туди на стратостаті. Пізніше цей рекорд був побитий Феліксом Баумгартнером: стартова точка його стрибка – висота 38600 метрів.

В сучасних японцях досі живе дух їхніх воїнів-предків – самураїв і камікадзе. Адже улюблена забава тамтешніх парашутистів «банзай»: викидання з літака парашута, потім стрибок, погоня за спорядженням, одягання, і тоді смикання за кільце…

222В історії парашутного спорту відомий випадок, коли парашутист, у якого не розкрилися ні основний, ні страхувальний парашути, «влетів» в асфальт зі швидкістю 80 км/год і залишився живим. Цей випадок відбувся в 2005 році з американкою Шийною Річардсон. З численними переломами жінку доставили ​​в лікарню і вона вижила.

Насправді нещасних випадків в парашутному спорті трапляється зовсім небагато: за статистикою, з 100 000 парашутистів тотально не щастить тільки 25. Екстремали, захоплені іншими видами спорту, калічать і випадково вбивають себе в кілька разів частіше.

Перший стрибок з літака людина здійснила ще в 1912 році. Причому це був не просто стрибок, а справжній акробатичний етюд. Перед тим, як зануритися в повітряну безодню, громадянин США Альберт Беррі вибрався з кабіни аероплана, переліз на шасі, пристебнув причеплений до фюзеляжу парашут і тільки потім зістрибнув.

901Якщо ваше захоплення парашутним спортом не розділяють друзі і рідні – не біда: у повітря завжди можна взяти свого домашнього улюбленця, навіть якщо він цього не хоче. Відважний мопс по кличці Отіс супроводжував господаря протягом 10 років і виконав аж 64 стрибки!

Рекорд найнижчого за висотою парашутного стрибка – 12 метрів – зафіксований в 1945 році. Причому англієць Т. Спенсер, який учинив такий божевільний вчинок, не претендував ні на які рекорди: він був військовим льотчиком, і його літак підбили німці. Спенсер зістрибнув, за повітряним мірками, майже біля самої землі, але все-таки благополучно приземлився.

Вам також може сподобатись...

3 коментарі

 1. skydiver сказав:

  Цікава та пізнавальна стаття про парашути та парашутистів.
  Стрибаємо! Стрибаємо в небі класно!

 2. пісюн сказав:

  Дуже круто почитати! Дякую!

 1. Лют 4, 2015

  […] спустився на землю, використавши винайдений Леонардо парашут. Андріан залишився цілий і неушкоджений. До речі, саме […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *