Цікаво знати про курінняКожні 6 секунд у світі помирає один “справжній” курець. А кожен рік – 600 тисяч пасивних, які ніколи не торкалися до тютюну, а просто дихали сигаретним димом. Але незважаючи на всі законодавчі заборони і вмовляння лікарів, в світі, як і раніше, палять більше ніж мільярд людей.

Грошей, витрачених на сигарети за 10 років, середньостатистичному українцю вистачило б на новеньку іномарку середнього класу: наприклад, на «Форд Фокус» або «Ауді А4». Прикро?

Під час пожежі 1634, коли згоріла значна частина Москви, влада провела розслідування. Однією з причин лиха була необережність при курінні. Якщо до пожежі курець платив великий штраф або отримував 10 ударів батогами, то після 1634 він міг втратити і голову: настільки суворими стали закони.

Привезений до Європи з Америки тютюн спочатку приживався погано. Щоб збільшити його продажі, торговці говорили про користь куріння для здоров’я тіла і духу. Їх підтримували лікарі та священнослужителі: може, через переконання, а може, і за хорошу винагороду. Вважалося, що тютюном можна вилікувати близько 40 захворювань, а крім того – вигнати нечисту силу.

Сьогодні тільки ледачий акушер не попереджає вагітну жінку про шкоду куріння для плоду. А ось на початку минулого століття тютюн навіть прописувався майбутнім мамам – щоб вони не набирали зайвих кілограмів.

Якщо ви кидаєте курити, відмовтеся від м’ятної жувальної гумки: її смак так і спонукає курця порушити дане собі слово …

Куріння шкідливе не тільки саме собою. Воно стає вірним союзником інших шкідливих звичок. Якщо людина захоплюється ще й алкоголем – сигарети «б’ють» по її печінці і по стравоході. Чимало п’яниць і одночасно курців помирають від раку саме цих органів.

Сигарети, як і раніше, входять до числа найпопулярніших товарів у світі.

33У Великобританії рекламу тютюну на ТБ заборонили в 1965 році, в США – в 1970-му.

Затягуючись сигаретним димом, ми впускаємо в свій організм свинець, формальдегіди, чадний газ, миш’як, синильну кислоту і ще більш ніж 40 сполук, багато з яких сприяють появі злоякісних пухлин.

Купити сигарети в Японії можна тільки з 20 років. В інших країнах діє обмеження з 18-ти.

В США найбільш збалансована кількість курців серед жінок і чоловіків: це співвідношення приблизно рівне, але чоловіків все-таки більше. А ось в ісламських державах палять 44% чоловіків і лише 4% жінок.

Купуючи “легкі” сигарети, курець завдає собі нітрохи не менше шкоди, а іноді й більше. Адже він відчуває тютюновий голод і біжить в курилку набагато частіше, ніж любитель більш «міцних» сигарет.

В сигаретному димі є аромати ванілі, гвоздики, лаванди, лаврового листа, какао, рому і навіть оцту.

11

Вам також може сподобатись...

2 коментарі

  1. Лис 20, 2014

    […] купують спиртне і з жадібністю його п’ють, колишні курці – з задоволенням затягуються сигареткою. При цьому […]

  2. Гру 6, 2014

    […] Куріння в Німеччині непопулярне, тому що … дійсно шкідливе для здоров’я. Німці не тільки знають цю істину, але й не забувають про неї.   […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *