Цікаво знати про напої
Чай – більш економний напій, ніж кава. Кілограм чайного листя можна витратити на 300 горняток чаю, а ось такої ж кількості кави вистачить тільки на сто.
Відома сьогодні газована вода 7-up почала випускатися в 20-ті роки минулого століття як «похмелятор». А все завдяки вмісту в ній цитрату літію. Сучасні лікарі теж прописують пацієнтам її як ліки, але для боротьби з іншою недугою – маніакально-депресивним психозом.
Безумовний лідер серед вироблених на планеті напоїв – «Кока–Кола». Якщо умовно розділити всю випущену «Колу» між жителями Землі, кожен отримає 1,5 тис. пляшок.
Найдавнішим алкогольним напоєм є вино. Наші предки пили його вже 50000 років тому, коли ще розгулювали в шкурах тварин і полювали на мамонтів. А ось пиво з’явилося тільки в 7-му тис. до нашої ери.
Найпопулярніше вино категорії «вермут» – мартіні. Його, зокрема, обожнював президент Ніксон, надаючи перевагу «сухому» різновиду мартіні.
Один з національних перуанських напоїв вариться з живих жаб. Покуштувати його можна в багатьох кафе. Але ви навряд чи захочете це зробити, якщо дізнаєтеся рецепт приготування. Живу жабу кладуть в блендер, додають туди сік алое, бобову юшку, мед, корінь маку, а потім все це гарненько змішують. Кажуть, досить смачно. А корінні перуанці лікують цим напоєм захворювання бронхів і статеве безсилля.
«Фанта» з’явилася в Німеччині в ІІ Світову. Коли німці, що до цього отримували інгредієнти для кока-коли зі Штатів, втратили поставки, директор колишнього заводу Макс Кейт вирішив винайти альтернативний напій. В основі газованої води відходи виробництва – молочна сироватка і яблучний макух. Марка «Фанта» стала скороченням від слова «фантазія». Після війни компанія Кока-Кола повернула собі завод і вирішила продовжити випуск «Фанти», що вже стала дуже популярною.
Корова настільки вшановується індійцями як священна тварина, що в місцевих магазинах навіть продається її сеча, розлита в пляшки. Цю рідину використовують як засіб для розтирання і навіть купають в ній немовлят.
У Київській Русі напоями вважалися тільки вишукані на ті часи кава, шоколад і чай.
Часто китайці п’ють чай не солодким, а трохи підсоленим.
У багатьох країнах світу молоко за ціною прирівнюється до бензину, а іноді коштує навіть дорожче.
Чай і каву краще готувати в скляному, глиняному або фарфоровому посуді. Будь-який металевий посуд змінює смак напоїв.
Щоб нейтралізувати всього 28 грамів алкоголю, нашому організму потрібно 226 грамів води. Ось чому після пиятики у людини виникає так званий «сушняк».
Сік, на упаковці якого вказаний холодний спосіб віджиму, містить більшу кількість вітамінів, ніж інші соки і нектари.
4 коментарі
[…] Англії кава довгий час вважалася суто чоловічим напоєм, бо її подавали тільки в чоловічих клубах. Традиція […]
[…] шоколад був винятково рідким і вживався тільки як напій. Лаври відкриття твердих ласощів належать шоколатьє […]
[…] цукерки, шоколад, морозиво, фруктові батончики і напої, які продаються в 60 країнах світу. Arcor вважається […]
[…] для кожного. Дозволить не турбуватися про розлиті напої і поставлених плямах. Ваша друга половинка завжди […]