Цікаво знати про фрукти


appleМи звикли вважати, що яблуко було тим самим забороненим плодом, яке зірвала з дерева пізнання Єва. Насправді жодне біблійне джерело не називає цей фатальний для людства фрукт конкретно яблуком. Але християнам сподобалася саме ця версія. Можливо, причиною стала плутанина, що виникла через схожість двох латинських слів: mаlum, що означає «зло», і mulum, що означає «яблуко». Багато експертів припускають, що насправді Єва скуштувала інжир, оскільки після прозріння перші люди прикрилися не листя яблуні, а інжирними листками.Вирощуванню лимонів присвячена ціла наука – помологія. Сьогодні цей фрукт завсідник наших чайних застіль. А в Стародавньому Римі його вважали смертельно отруйним і використовували тільки для однієї мети: як засіб від молі.

kiviiОдин із символів Нової Зеландії – ківі – насправді був завезений на острови з Китаю. Місцеві називали його не інакше як «китайський агрус». Прізвисько зберігалося до середини минулого століття – до тих пір, поки імпорт цього фрукта не почався в США. Штати не хотіли купувати продукт, що носить ім’я ворожої держави. До того ж «китайський агрус» вважався ягодою, а на цей товар було дуже високе мито порівняно з фруктами. Так відбулася заміна старої назви на «kiwifruit». Нове ім’я плоду подарував ще один символ острівної держави – пташка ківі.

Кокос насправді не горіх, як прийнято думати, а фрукт, що відноситься до кісточкових. Його найближчі родичі – слива, абрикос і персик. 
Фрукти мають саме пряме відношення до грального бізнесу, а саме – до «одноруких бандитів». В віконечку багатьох автоматів замість цифр можна побачити малюнки лимонів, бананів, слив та іншої «екзотики». Ці картинки з’явилися наприкінці позаминулого століття, коли американська влада забороняли ігрові автомати. Виробники придумали хитрий хід – представляти автомати як пристрої з продажу жувальної гумки. А з якими конкретно смаками – показували зображення фруктів. Якщо комбінація не співпадала, гравець дійсно отримував жуйку, а коли співпадала – грошовий виграш.lemonУ лимоні міститься більше цукру, ніж в ягодах полуниці. До речі, натуральну лимонну кислоту можна нейтралізувати плодами екзотичного дерева synsepalum dulcificum. Досить пожувати їх – і можна протягом кількох годин їсти лимони, практично не кривлячись.

Соки деяких фруктів корисні людині лише в невеликій кількості і не переносять сусідства з певними речовинами. Приміром, гранатовим соком не можна запивати ліки, особливо від кашлю, аритмії та інших захворювань і розладів. А все тому, що гранатовий сік збільшує концентрацію компонентів, що містяться в ліках.

Фрукт гранат і зброя граната – прямі родичі. У 16-му столітті, коли цей боєприпас з’явився на озброєнні у французької армії, солдати відзначили схожість його форми з фруктом. До того ж, граната після вибуху, як відомо, розлітається на осколки. Вони нагадують французам скибочки, на які розламується гранат.

Багато країн Латинської і Центральної Америки сьогодні образно називають «банановими республіками». Але насправді банани вперше почали вирощувати не в Еквадорі або в Колумбії, а в Азії – на островах Малайського архіпелагу.

Компанія «Apple» була названа на честь улюбленого фрукта Стіва Джобса. І сталося це після тримісячних мук, коли його колеги так і не змогли придумати кращого альтернативного варіанта.

frukt

Вам також може сподобатись...

3 коментарі

  1. Гру 17, 2014

    […] Золото може бути і ліками, і продуктом, придатним для їжі. У 14-му столітті розплавленим золотом упереміш з меленими смарагдами намагалися лікувати чуму. Допомагало погано. Зате науково доведено, що солі золота здатні допомогти в лікуванні ревматоїдного артриту. Харчове золото включається до складу десертів і спиртних напоїв, а в Азії додається до фруктів. […]

  2. Гру 30, 2014

    […] ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво знати про фрукти […]

  3. Бер 14, 2015

    […] ТАКОЖ: Цікаво знати про фрукти 7. Цибуля перестане викликати сльози Почистити цибулю […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *