Цікаво про танціtaanБританець Х. Елліс, що спеціалізується на стосунках статей, вважає, що танець – всього лише спосіб передати один одному потужний фізіологічний імпульс. Але багато хореографів не згодні з таким суто біологічним трактуванням. І вважають, що за рухами тіла ховаються справжні порухи душі.

Жінці набагато простіше танцювати сальсу, ніж чоловікові. Адже ініціатива виходить виключно від партнера, а дамі залишається тільки повторювати рухи партнера чи підлаштовуватися під нього. Цей запальний танець довгий час вважався забороненим на своїй батьківщині в не менш заборонених закладах: підпільних гральних будинках Куби.

Один з найкрасивіших і найемоційніших танців – танго – народився в кублах аргентинської столиці. Був час, коли його танцювали в основному чоловіки: поодинці і навіть парами. Причому танцюючі пліч-о-пліч мачо не викликали ніяких смішків або сороміцьких жартів. Адже вони були просто партнерами по танцю, не більше. А об’єднувалися тому, що партнерки – як правило, жінки легкої поведінки – були у великому дефіциті. Поки танцюристи відточували свою майстерність, за ними стежила дама, яка вибирала кращого і потім танцювала з ним. На танцмайданчиках часто спалахували сварки і бійки, справа доходила навіть до вбивств.

Якщо ви хоча б раз чули назву італійського танцю тарантели, то напевно відзначили схожість цього слова зі словом «тарантул». Вони дійсно родичі, і близькі. В 15 столітті італійські лікарі «придумали» таку хворобу, як тарантізм – божевілля людини, яку вкусив тарантул. Вважалося, що вилікуватися від недуги можна за допомогою особливих рухів тіла, супроводжуваних музикою. Пізніше вони і стали танцем.

tanciДеякі жінки, будучи напідпитку, люблять вилізати на святкові столи і виконувати на них, як їм здається, дуже спокусливі танці. Ця традиція зародилася в 1894 році у Франції. 13 березня два молодих паризьких художника бенкетували на своїй квартирі разом з двома натурницями. Вино лилося рікою, і, «дійшовши до кондиції», дівчата несподівано залізли на стіл і стали виробляти на ньому непристойні па, скидаючи з себе одяг. За легендою, ця ж дата вважається офіційним днем народження стрип-танців.

Рухи для багатьох витончених аристократичних танців хореографи запозичили в народних танцях. А перші вчителі танців з’явилися тільки в 15-му сторіччі.

Легендарна Айседора Дункан порушувала всі канони класичного балету, коли виходила на сцену босоніж. Вона хотіла відродити традиції давньогрецьких танцівниць, що теж виконували найскладніші руху босоніж.

Танець сіртакі, який ми зазвичай асоціюємо з Грецією, насправді був придуманий американським актором Ентоні Куїном. У 1964 році він знімався у фільмі «Грек Зорба» і вирішив не припиняти роботу, навіть коли зламав ногу поза знімальним майданчиком. В одній зі сцен акторові потрібно було станцювати. Винахідливий Ентоні придумав па, що дозволяють йому рухатися природно, і попросив композитора М. Теодоракіса написати під них повільну музику. Отож, якщо сіртакі можна назвати грецьким танцем, то тільки наполовину.

tan

Вам також може сподобатись...

1 Відповідь

  1. TNTU сказав:

    Дуже цікаві історії про танці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *