Цікаві винаходи людстваЛюди придумують безліч дивовижних і незвичайних винаходів, які на перший погляд суперечать усім законам точних наук. Однак такі цікаві винаходи людства не лише науково обгрунтовані, але й корисні. Детальніше – далі!

Феррорідина

ferroЦе рідина, наділена магнітними властивостями, з якої можна робити різні цікаві фігурки. На вигляд – це в’язка, нічим  не особлива речовина. Але при зіткненні феррорідини з магнітним полем, частки рідини, підкоряючись фізичним законам, роблять щось неймовірне. Ще феррорідину використовують як теплопровідник в динаміках. А її здатність змінювати фізичний стан дає можливість застосовувати речовину в автомобільній і ракетній промисловостях.

Аерогель Frozen Smoke

aero99% замороженого диму – це повітря, і лише 1% – це кремнієвий ангідрид. За допомогою цього гелю можна робити «магічні» фокуси, ну, наприклад, підвісити на ньому цеглу, тоді буде здаватися, що цегла просто зависла в повітрі, ні на чому не тримаючись. Так зване «повітряне скло» – це якраз різновид Frozen Smoke. Хоч воно дуже прозоре і не дуже міцне, однак тепло зберігає набагато краще від звичайного скла. Інженери пророкують грандіозне застосування аерогелю. Зокрема, в космонавтиці вивчаються можливості гелю в невагомості. Його застосовують у костюмах космонавтів, щоб зробити їх теплішими, а також для уловлювання пилу від кометних хвостів. Обіцяють незабаром широке використання замороженого диму в домашніх умовах, адже цей матеріал зручний у застосуванні, має великі можливості, наприклад, утримує речі в 4000 разів більші за власну вагу.

Перфторвуглець

uglecЦе перша в світі рідина, якою можна дихати, оскільки вона містить багато кисню. Речовину була придумано ще в 60-х роках 20 століття і тестували її на лабораторних мишах. На жаль, після декількох годин перебування в рідині, тварини гинули, ймовірно через певні домішки. Нині перфторвуглець застосовують у медицині, зокрема в УЗД і в створенні штучної крові. Оскільки речовина не відрізняється екологічною чистотою, то її застосування потребує суворого контролю. До речі, перфторвуглець активніший від вуглекислого газу в 6500 разів.

Еластичні провідники

1Ці провідники можна розтягнути, на те вони й еластичні. Вчені Токійського Університету з керівником Такао Сомейя отримали такий еластомір з високою провідністю, ввівши вуглецеві нанотрубки в полімерну матрицю. В результаті їх розтирання в іонній рідині утворилася чорна паста зі зниженою жорсткістю. Додаткову еластичність речовині надає фторований полімер, з яким їх також розтирають. Гель застигає і висихає, тоді з цього виходить своєрідна плівка. Її покривають силіконовою гумою і отримують еластичний провідник. У результаті всіх цих етапів,  еластичний лист, розтягнутий до 70%, не змінює своїх властивостей. Поки за допомогою принтера отримують лист малих масштабів – 20х20 см. Але вчені запевняють, що такі провідники можна виготовляти в промислових масштабах. Зараз еластичні провідникиу застосовують переважно сфері високих технологій.

Неньютонівська рідина

2Неньютонівськими називаються рідини, у яких в’язкість залежить від вектора (градієнта) швидкості. Вчені вивчають сфери та способи застосування цих рідин. Наприклад, для військової форми і спорядження. Уявіть собі, що звичайний м’який і теплий армійський бушлат при попаданні кулі твердне, по суті перетворюючись на бронежилет.

Прозорий оксид алюмінію

5Цей вид алюмінію міцний і прозорий. Він також буде корисний в армії для спорядження, в автомобільній промисловості, у виробництві вікон. Скло у такому вікні неможливо розбити.

Вуглецеві нанотрубки

nanoМожливості такої розробки дуже широкі. І для цього достатньо лише однієї властивості нанатрубок – це найміцніший матеріал, коли-небудь винайдений людиною. Ці трубки використовуються в галузі високих технологій. Наприклад, для створення надкомпактного процесора, надміцних ниток, тросів, батарей, космічного устаткування тощо. Розглядається також виготовлення космічного ліфта з вуглецевих нанотрубок в майбутньому.

Вам також може сподобатись...

2 коментарі

  1. Гру 24, 2014

    […] механізми, багато з яких стали прототипами сучасних винаходів. А ще він віртуозно володів лірою. Багато сучасників […]

  2. Тра 23, 2015

    […] ідей та винаходів Ніколи Тесли. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаві винаходи людства 1. Використання космічних променів Серед різних […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *