Цікаві слова


Походження слів чи сталих висловів – це завжди цікаво. Кожна мова має чимало особливостей, своїх унікальних слів. До Вашої уваги націкавіші з них – читайте пізнавальні факти про іншомовні слова!
36Одним із хобі Бенджаміна Франкліна було збирання синонімів до слова «drunk», тобто «п’яний». За своє життя політик почув і записав 200 оригінальних висловів.
5Під оригіналом ми розуміємо щось оригінальне: наприклад, авторський текст, картину, написану відомим художником, і т.д. А в старовину так називали палицю, якою на суді гамселили небалакучого свідка, щоб у прямому сенсі слова вибити з нього свідчення.

Англійських поліцейських не випадково прозвали «Боббі», а не «Віллі», «Джонні» або ще якось. Це данина Роберту Пілю, британському прем’єр-міністру, який наприкінці позаминулого століття провів дуже успішну реформу поліції.

1У побуті ми ставимо знак рівності між словами «судно» і «корабель», вважаючи їх синонімами. А ось моряки так не думають. Для них «судно» – винятково громадський плавальний транспорт, а «корабель» – військовий.

Те, що ми називаємо «сараєм», казахською мовою розуміється як палац. І виглядає відповідно.Пошукова система Yahoo зобов’язана своєю назвою письменнику Джонатану Свіфту. Саме він винайшов це слово, а ще ввів в мову синонім слова «карлик» – «ліліпут».

3На Русі 15-18 століть існувала посада з кумедною назвою – цілувальник. Якщо не знати етимологію, можна подумати, що ця людина цілувався з тими, кого особисто не хотілося цілувати князю. Насправді, цілувальники займалися дуже нудними справами – фінансовими чи судовими. А звали їх так через процедуру присяги, під час якої потрібно було поцілувати хрест.

Визначенням своєї професії надокучливі мисливці за знаменитостями – папараці – зобов’язані фільму Фелліні «Солодке життя», а зокрема, персонажу з цієї картини – італійському фотографу Папараццо.paparazziСуцільні і повністю облягаючі голову шапки з прорізами для очей і рота сьогодні іменуються як балаклави. Ця лексема утворилася від топоніма – назви міста. Під час Кримської війни окупанти балаклави – англійці – страждали від холоду. Щоб максимально захистити обличчя, вони натягали на голови шапки, прорізаючи в них отвори.

111Перші ідіоти зовсім не були недоумкуватими. Спочатку так називали стародавніх греків, що не цікавляться політикою і суспільним життям. Але з розвитком афінської демократії оратори все частіше вимовляли це слово з відтінком зневаги. Вони намагалися донести до публіки, що людина, яка не цікавиться політикою, просто не має до цього інтелектуальних здібностей. Сьогодні «ідіот» – один з медичних діагнозів розумової неповноцінності людини.

Інтернет-позначення гучного сміху – LOL – насправді набагато давніше, ніж нам здається. У мові голландців воно означає саме «веселощі, сміх». Тільки це не абревіатура, а самостійне слово, і пишеться воно не прописними, а малими літерами.

lol3

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *