Цікаві фокусиЧи не кожен з нас бував у цирку і мав змогу спостерігати за творенням дива! Звісно, це звичайні фокуси, але ж які захопливі. Дізнайтеся про відомих фокусників, про секрети їхніх трюків та про те, як же твориться магія. Отож, до Вашої уваги цікаве про цікаві фокуси!

fokus.jpgПро те, хто був першим фокусником в історії людства, достеменно сказати не можна. Але вже в 2900-му році до нашої ери, коли в Єгипті керував фараон Хуфу, більше відомий нам як Хеопс, місцева публіка збиралася подивитися вистави якогось Джеди. Ця людина могла повернути на місце відірвану голову гусака і оживити птицю. Зрозуміло, що дійство було фокусом. Інший згаданий в манускриптах ілюзіоніст – Веба-Анер – перетворював фігуру крокодила, зроблену з воску, на справжнього хижака.

fokusНабагато пізніше, в 1750-му, цікавий фокус з обезголовлюванням птиці показував на публіці італійський фокусник Бальдуччі. Він демонстрував натовпу птицю, голова у якої була притиснута до тіла і прив’язана, а до шиї прикріплена ще одна, відрубана. Далі уявна голова відтиналася, а коли птицю накривали хусткою, фокусник розв’язував мотузку і представляв народу «знову відрослу» півнячу голову.

fokus.jpg2Коли фокусник Г. Ролтейр показував публіці трюк з розпилюванням прекрасної асистентки, біля дверей, що ведуть у зал, завжди перебувала карета швидкої допомоги. На ній був великий напис: «якщо зісковзне пила». Насправді, жоден з фокусників, що «розпилював» людей під час представлення, не завдавав своїм помічницям шкоди. 

Досі не розгаданий трюк в історії фокусів належить ілюзіоністові Робер-Удену. Вийшовши на сцену, він наповнював горщик землею, висаджував в нього зернятко і неодноразово поливав під час вистави. З горщика спочатку з’являвся паросток, потім – кущик, тоді на цьому кущі виростали справжні апельсини, які Робер-Уден давав спробувати глядачам. Коли він зривав з гілки останній фрукт і розрізав його, з апельсина вилітали два штучних метелики.

В історії ілюзійного мистецтва відомий випадок, коли фокусник помер від «виробничої травми». Одного разу ілюзіоніст Вільям Робінсон на ура виконав звичний для себе трюк: зловив кулю зубами. Коли вистава закінчилася, глядач, який думав, що Робінсон дійсно ловить кулі своїми зубами, вистрелив у нього зі зброї, зарядженої справжніми патронами, і вбив.

trukФокусник Пінетті, що жив у 18-му столітті, прославився трюком з ластівкою. Він виносив клітку і витягував з неї пташку, а тоді  передавав в руки всім охочим. Ластівка одразу «вмирала». Потім ілюзіоніст підходив до глядачки з проханням дмухнути на мертве тільце – і ластівка негайно воскресала. Насправді, Пінетті непогано знав орнітологію: якщо легенько перетиснути сонну артерію птиці, вона засне і невдовзі пробудиться.

Нам добре відома здатність йогів лежати на цвяхах. Індієць Факір Аззар провів на такому гострому ложе більше доби, після чого був терміново госпіталізований.

Далеко не всі травми фокусників були пов’язані з їхньою професійною діяльністю. Знаменитий пожирач вогню Ф. Ізмір якось опинився в лікарні, бо обпікся гарячим супом.

gudiniiБагато сучасників Гаррі Гудіні захоплювалися його трюком із зникненням слона. Секрет фокусу – простий. Тварину поміщали навпроти завіси з чорного оксамиту. Потім накривали його білосніжною тканиною, під якою ховалося ще одне покривало, повністю відповідне тону завіси. Коли зовнішнє покривало скидали, прикритий чорною тканиною слон здавався глядачам невидимим.

До слова, багато шанувальників творчості Гудіні з нетерпінням чекали сторіччя з дня його народження. Адже в цей день, згідно із заповітом ілюзіоніста, одна нью-йоркська нотаріальна фірма повинна була розкрити конверт, в якому зберігалися всі таємниці його фокусів. Однак в призначену дату грубезний конверт виявився порожнім. Може, це теж фокус?

Вам також може сподобатись...

1 Відповідь

  1. ЙЙЙ сказав:

    Клас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *