Цікаві факти про війну


 • Випив кухоль пива – потрапив в солдати. Саме це могло статися з будь-яким чоловіком-англійцем в роки правління Якова I. Місцевими “пивничками” ходили вербувальники і пропонували завсідникам випити пива за здоров’я короля. На дні кухля лежала монета в один шилінг – королівський завдаток. Той, хто скуштував пива, автоматично зараховувався до армії. Ще довгий час після цього звичаю британці дивилися на халявне пиво підозріло і уважно роздивлялися дно келиха, перш ніж його осушити.
 • sooldЧеський король Іоанн Люксембурзький настільки любив воювати, що закинув справи своєї країни, беручи участь в «чужих» битвах. І навіть коли осліп, не зміг відмовитися від свого «хобі»: наказав посадити себе на коня і прив’язати його поводи до коней двох інших вершників. Це бій став для нього останнім …
 • Під час війни 1812 року прийнята у російських дворян звичка спілкуватися по-французьки коштувала багатьом офіцерам життя. Солдати-простолюдини приймали їх в темряві за противника і стріляли на ураження.
 • На початку 19-го сторіччя в Англії ввели посаду  зобов’язаного вистрілити з гармати, коли на рідну землю вторгнеться Наполеон. Ця посада була скасована тільки в 1947 році. Напевно, англійці, яких взагалі важко чимось здивувати, припускали, що імператор може воскреснути …
 • У роки Другої світової війни німці почали будувати в окупованій Голландії аеродром «для відводу очей»: всі споруди та техніка в ньому були збиті з дощок і фанери. Роботи проводились в атмосфері суворої секретності. Тоді над несправжнім аеродромом пролітав британський бомбардувальник і cкинув на нього … дерев’яну бомбу. Невідомо, оцінили чи ні англійський гумор німці, але натяк зрозуміли: будівництво було припинено.
 • soldНа дні світового океану лежать як мінімум 90 атомних бомб, випадково втрачених ВВС США або тих, що не вибухнули під час американських бойових навчань. Цю не надто оптимістичну інформацію оприлюднив Гамбурзький інститут з питань безпеки.
 • Найрозумніший відступ в історії організував один сіамський монарх. Він велів солдатам набити гармати НЕ ядрами, а монетами з чистого срібла. В атакуючого супротивника прокинулася жадібність, солдати почали збирати гроші, припинивши атаку і, таким чином, не змогли протистояти контратаці сіамців.
 • Другим японським містом, обраним для ураження атомною бомбою, мало стати Кокура. Але пілоту завадила сильна хмарність і він вирішив діяти за планом B, атакувавши Нагасакі.
 • У прапора Філіппін існують два офіційно затверджених варіанти. На полотнищі зображено білий трикутник, зірки, сонце, а також дві кольорові смуги – червона і синя. Залежно від того перебуває держава в стані війни або миру, смуги можуть мінятися місцями: синя зверху – мир, червона – війна.
 • Сьогоднішня «туристична Мекка» – Таїланд – стала популярною після війни у В’єтнамі. Американські солдати використовували його як місце, де можна набратися сил. Звістка про «райський відпочинок» в Таїланді дуже скоро розлетілася по всьому світу.

Вам також може сподобатись...

1 Відповідь

 1. Гру 6, 2014

  […] часів увійшла в історію як ініціатор найкоротшої війни. Після її нападу на Занзібар, африканська держава була […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *