Цікаві факти про вітер45
40-50 м / с
– швидкість, за якої вітер зносить людини з ніг. З такою ж швидкістю падають парашутисти в затяжному стрибку.

15 м / с – приблизно така швидкість бокового вітру вважається критичною для посадки реактивних авіалайнерів. На мокрій смузі ця швидкість повинна бути в 2-3 рази меншою.

22 м / с – середньорічна швидкість вітру в бухті Співдружності (Антарктида). Це найбільш вітряна точка в світі. Періодично вітер досягає тут швидкості 90 м / с (320 км / год).

0,72° – на стільки зросли, за даними NASA, середні нічні температури поблизу вітроелектростанцій Техасу в порівнянні з навколишніми територіями. Деякі метеорологи побоюються, що такі станції можуть впливати на погоду.

500 000 людей загинуло в листопаді 1970 року від найбільш смертоносного в історії циклону «Бхола», який зрушився на Східний Пакистан (нині Бангладеш) і індійську Західну Бенгалію.

5 км / с – швидкість вітрів між гарячою і холодною сторонами планети HD 80606b в сузір’ї Великої Ведмедиці, коли вона, рухаючись по сильно витягнутій орбіті, наближається до своєї зірки.

113 м / с, тобто 408 км / год – така рекордна швидкість пориву вітру на стандартній висоті 10 м зареєстрована 10 квітня 1996 на австралійському острові Барроу під час циклону «Олівія». Цей рекорд визнаний Всесвітньою метеорологічною організацією.

670 м / с (2400 км / год) – найвища швидкість вітру в Сонячній системі, виміряна в атмосфері планети Нептун.

1500 гігават – потужність типового урагану. Для порівняння: обсяг всієї виробленої у світі електроенергії оцінюється в 2700 гігават, отже, потужність одного урагану дорівнює приблизно 2/3 потужності всіх працюючих у світі електростанцій.

viter

Вам також може сподобатись...

1 Відповідь

  1. Лис 25, 2014

    […] дме сильний вітер, вежа хитається: її верхівка коливається з боку в бік у […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *