Цікаві факти про вагітність


Ви вагітні і Вас тягне на солодке? Чи, може, ви ходите як качечка? Не біда – всьому є пояснення! Цікаві факти про вагітність, вагітних і малюків – у статті! Для жінок і дівчат, а також для чоловіків, що стануть татами! Пізнавально!
                                 ***
vagitna1Людський орган, найбільш здатний до зміни розмірів, – матка. На пізніх термінах вагітності вона може ставати більшою в 500 разів.
Малюк в утробі веде цілком повноцінне життя. Він може виражати емоції: наприклад, плакати чи сміятися, із задоволенням смоктати великий палець тощо. Але більшу частину доби він присвячує сну.

Найбільш тривала вагітність протікала більше року, а точніше – 375 днів. Пологи малюк і мама перенесли добре і залишилися повністю здоровими. Вага дитини була в нормі.

dietПід час вагітності (особливо в період токсикозу) жінку часто тягне на солоне, солодке, або раптом вона починає любити продукти, які раніше терпіти не могла. Запахи теж діляться на приємні і нестерпно гидкі. Цьому є логічне пояснення, адже в такий час нюх і смакові рецептори вагітної працюють в 11 разів інтенсивніше.

За вагітність жінка відчуває воістину грандіозну перебудову організму. Кількість крові стає вдвічі більшою, а її згортання зростає в кілька разів. Стопи можуть стати довшими і товщими через набряклість. Збільшуються в розмірах серце і печінка. Кісткові тканини значно послаблюються, а дихання стає глибшим.

Крім малюка, майбутня мама носить в собі приблизно два літри навколоплідних вод.

Тільки 3% жінок народжують близнят. Жінки, що чекають двійню, трійню і т.п., народжують на один-два тижні раніше терміну.

vagitnaОдне з найцікавіших явищ – так званий «симптом кувалд». Це ситуація, коли майбутній батько особливо чутливий, і теж починає відчувати себе «трохи вагітним». У нього можуть проявитися ознаки токсикозу і схильність до безпричинних перепадів настрою.

Мати Леонардо ді Капріо придумала ім’я для сина блискавично, коли відчула перші поштовхи малюка в животі. Якраз в цей момент, під час медового місяця в Італії, вона споглядала одне з полотен Леонардо да Вінчі. І вирішила назвати хлопчика на честь геніального художника, вченого і винахідника.

У медицині докладно описаний ефект помилкової вагітності. У цьому стані в жінки є всі ознаки того, що вона скоро стане мамою. У неї відсутні менструальні кровотечі, з’являються запаморочення, нудота і навіть блювота, виявляються певні забаганки в їжі. Причому ні про яку симуляції мови не йде: «помилкова вагітна» дійсно впевнена, що у неї буде малюк. Істину не вдасться встановити навіть тесту: він показує дві смужки! Правда відкривається тільки на УЗД. Причина – в психологічному стані жінки, яка або дуже хоче стати мамою, або, навпаки, боїться завагітніти. Але при виявленні цього ефекту жінці краще пройти обстеження, оскільки це говорить про серйозні гормональні порушення.

Сучасна медицина категорична: алкоголь і вагітність несумісні. А ось ацтеки вважали, що їм цілком можна покуштувати кульці: ферментованого соку священної рослини агави. Така честь надавалася тільки аристократам або священикам, які проводили релігійні ритуали. У випадку з простолюдинами робився виняток для старців і вагітних жінок.

Pregnant womanВагітних часто порівнюють з морськими кониками, а їх ходу називають качиною. Причина такої ходьби криється в метаморфозі поставі майбутньої мами. Її хребет змінює становище, в результаті груди і голова відводяться трохи назад.

Кожен з нас при розвитку в утробі пережив «хвостатий період»: весь другий місяць життя майбутня дитина має хвостик. Потім ця потрібна багатьом тваринам, але не потрібна людині частина тіла ховається в сідницях.

Вам також може сподобатись...

3 коментарі

  1. Гру 25, 2014

    […] думають, що зображена художником жінка приховувала вагітність і саме тому так загадково всміхалася. За іншою […]

  2. Лют 17, 2015

    […] вихованням свого дитинчати не більше 20 місяців. А вагітність, що закінчується народженням одного слоненяти, триває […]

  3. Бер 14, 2015

    […] від вартості троянд на благодійність. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаві факти про вагітність 6. Весілля в морзі Убита горем жінка вирішила […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *