Цікаві факти про телефони5На питання, хто ж винайшов телефон, сьогодні більшість скаже: «Звичайно, Олександр Белл!» Скаже і … помилиться. За п’ять років до Белла пристрій з абсолютно аналогічним принципом роботи придумав Антоніо Меуччі. Але так і не погодився віддати за оформлення патенту 10 $ – може, через жадібність, а може, тому, що до кінця не вірив в свій винахід. У підсумку всі лаври «батька» телефонів дісталися Беллу.

Телефон Белла спочатку не дзвонив, а свистів.

Сам Белл глибоко вірив у Бога і створював свій винахід ще й для того, щоб спілкуватися з померлими. До речі, сам винахідник не міг оцінити принади пристрою: і він, і його дружина були глухі.

Друга ідея Белла, крім, власне, винаходу телефону, зазнала фіаско. Потрібно було придумати перше слово, яке людина стане вимовляти, відповідаючи на дзвінок. Белл запропонував варіант «Ahoy», яким вітають один одного на німецькому флоті. Але слово не прижилося, а ось більш звучний варіант Едісона«Hello!» – сподобався всім. У деяких слов’янських мовах, у тому числі і в нашому, він трансформувався в «Алло!».

В середньому кожен з нас використовує телефон більше ніж 1100 раз на рік.

Першим з державних мужів, хто почав активно користуватися телефоном, був Герберт Гувер. Він встановив його в особистому кабінеті в 1929 році.

Роком народження першого СМС-повідомлення є 1992-й, місцем народження – Британія. Текст СМС був надрукований на комп’ютері і відправлений з нього ж на стільниковий телефон.

8Рекорд з найшвидше набраним СМС належить громадянину Сінгапуру Ен Яну. Повідомлення обсягом 160 символів він набрав трохи більше ніж за 40 секунд.

Борці за екологію закликають користувачів мобільних телефонів не викидати їх, а віддавати на переробку. Поки від закликів толку мало: кількість телефонів на сміттєзвалищах по всьому світу щороку збільшується на 40 тонн.

Роль перших телефонів грали люди з гучними голосами. В 4-му столітті до нашої ери їх наймав на службу перський цар Кір. Такі вісники займали найвищі ділянки місцевості: верхівки пагорбів і вершини сторожових укріплень. Коли потрібно було передати з одного краю в інший новину, вони робили це по ланцюжку, вигукуючи її. Чи працював при цьомупринцип «зіпсованого телефону», історія мовчить.

Перший міжпланетний дзвінок зареєстрований в 1969 році: в той момент, коли президент Ніксон зв’язався з американськими астронавтами, що перебували на Місяці.

Першою людиною, що скористалася мобільним телефоном на вулиці, був працівник «Мотороли» Мартін Купер. І вчинив він дуже по-американськи: подзвонив не дружині і не другові, а в конкуруючу фірму AT & amp; T. Джоел Енджел, що відповів на дзвінок, заздрісно мовчав протягом усієї розмови.

Перші мобільні телефони появилися у продажу ще в 1984 році. Але коштували неймовірно дорого – більше ніж 4000 доларів.

Через екстремальну температуру Антарктики на материку немає постійного населення: його відвідують лише туристи та дослідники, і то ненадовго. Але це не заважає Антарктиді мати свій телефонний код (+682) і навіть свій домен в мережі – .aq.

Боязнь телефонів, телефонних дзвінків і розмов  – це телефонофобія.

56

Вам також може сподобатись...

3 коментарі

  1. Анна сказав:

    Ого, как интересно!

  1. Гру 21, 2014

    […] з точки зору безпеки осіб. Крім того, вимкнений телефон господар зазвичай ставить в кишеню, так що в […]

  2. Бер 14, 2015

    […] людей відвідують парк щодня і у кожного є мобільний телефон, який може розрядитися зовсім невчасно. На правій […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *