Цікаві факти про СШАusaСША – одна зі світових держав, що успішно носить одразу декілька імен. Крім повного – «Сполучені Штати Америки» – її іменують за абревіатурою (в англомовному варіанті – USA). А також називають просто Штатами і навіть зовсім просто – Америкою.

До 1803 Штати були на 1/4 менші, ніж зараз. Великі землі, обмежені з одного боку Міссісіпі, а з іншого – Скелястими Горами, раніше належали Франції і були куплені у неї урядом Томаса Джефферсона.

statuya_svoboduГоловний символ США – статуя Свободи – важить 225 тонн. 

Крім «американської англійської» та іспанської мов, жителі США говорять мовою глухих. Вона займає третє місце за поширеністю в державі.

Найпростіше вийти заміж в американському Лас-Вегасі. Тут вінчають всіх і скрізь. Пара може стати молодятами, навіть не покидаючи особистого автомобіля. А побажати нареченому і нареченій бути разом в горі і  в радості можуть Елвіс Преслі, Джеймс Бонд, Остін Пауерс і багато інших реальних або вигаданих персонажів.

Американці відомі своїми примхами. Наприклад, в Небрасці будь-яка людина, в тому числі і турист, може купити диплом адмірала. Коштує він лише 25 доларів і є справжнім. Його власник дійсно може командувати суднами і флотиліями, але … в межах штату. До слова, Небраску і Світовий океан розділяють не менше 2000 км.

Обручки в США вважаються свого роду «нерозмінною монетою». Витрати на середню за ціною пару цих перснів складають близько 2000 доларів. Навіть якщо людина буде оголошена злісним боржником і представники державних органів прийдуть описувати її майно, зазіхати на обручку вони не мають права.

dolarАмериканська валюта ніколи не знала, що таке деномінація: незважаючи на кризові часи в історії США, долар ні разу не знецінювався. Він зберігає свою номінальну вартість з 1861 року.

В Штатах протікає найкоротша річка на планеті. У неї і назва дуже коротка, це лише одна літера: Д. Ця річка завдовжки 36 м більше схожа на струмочок.

Практично всі озера штату Техас є штучними, крім одного – Каддо-Лейк. Це природна, а не створена руками людини водойма.

Згідно з опитуванням, майже половина американців думає, що Сонце – це планета, а не зірка.

Містечко Сан-Фіерро з гри «GTA» багато в чому «списане» з Сан-Франциско.

Американці не дуже розбірливі в їжі, про що свідчить популярність Макдональдсів і кількість огрядних жителів Штатів. А от те, що вони п’ють, їм геть небайдуже. В країні видані патенти приблизно на 800 марок питної води.

usa_stateШтати США знамениті своїми дивакуватими законами. Наприклад, в Іллінойсі, а конкретно – в Чикаго, не можна ходити в оперу з пуделем. Собаки інших порід без проблем можуть насолоджуватися аріями. У Флориді незаміжню дівчину, що стрибнула з парашутом в неділю, чекає ув’язнення. У Коннектикуті не можна розганятися на велосипеді більш ніж до 104 км. В Айові забороняється цілуватися в публічному місці довше п’яти хвилин. В Натчез (Міссурі) може отримати штраф людина, що напоїла слона пивом. В Омасі (Небраска) чоловік з густим волоссям на грудях не має права його позбавлятися. В Лафаєте (Каліфорнія) людині не забороняється плювати на вулиці, але тільки в тому випадку, якщо з іншими людьми його розділяє відстань не менше метра. А на території всього штату Каліфорнія не можна публічно їсти апельсини: це буде розцінюватися як порушення громадського порядку.

bigТаких юридичних перлів в законодавстві американських штатів хоч греблю гати. Сьогодні багато заборон, напевно, вже не діють, а в зведеннях законів зберігаються просто як данина традиції.

Вам також може сподобатись...

13 коментарів

 1. вікторія сказав:

  Дякую!!!!!!! В мене 12балів

 2. вікторія сказав:

  Дякую

 3. вікторія сказав:

  Ви мене врятували

 1. Лис 22, 2014

  […] спортом або ж національним лихом. Щорічно жителі Штатів проводять за нею 1,5 млн. […]

 2. Гру 11, 2014

  […] корінні жителі США, мають дуже багато різних традицій, крім цього в […]

 3. Гру 17, 2014

  […] Штатах аж до Великої Депресії виготовляли монети з чистого […]

 4. Гру 21, 2014

  […] ним вона виступає в серії оповідань, опублікованих у США в 1960-і […]

 5. Гру 22, 2014

  […] кажан – це кажан-вампір, що мешкає в тропіках Америки. Він є переносником багатьох хвороб. Кажан передає їх, […]

 6. Гру 28, 2014

  […] числі за наявності спадкоємців серед людей. Тільки в США кількість собак, які є основними спадкоємцями, більша […]

 7. Січ 1, 2015

  […] історія, секрети та цікаві факти про Діснейленд в США. Це […]

 8. Чер 9, 2015

  […] і подається у вигляді тістечок або капкейков. У США його зазвичай подають з морозивом. Шоколадний торт […]

 9. Чер 9, 2015

  […] Кожен день в Макдональдси приходять не менше семи відсотків громадян США. […]

 10. Жов 22, 2015

  […] ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаві факти про США […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *