Цікаві факти про спортІснує чимало видів спорту, та саме найпопулярніші – єднають. Про футбол, про бокс чи про теніс чув кожен. Але історія та рекорди спорту теж вражають. Тому, до Вашої уваги цікаві факти про спорт! Дізнайтеся більше!

Кіно про боксерів знімають частіше, ніж про інших спортсменів.

filmzjpgПерші олімпійські гімнасти були видатними спортсменами: за правилами ігор 1896 року вони мали стрибати в довжину і у висоту (з жердиною), а також штовхати ядро і лазити по канату. Сьогодні це все належить до окремих олімпійських дисциплін.

Найбільше зубів втрачають хокеїсти. Майже 2/3 професіоналів залишили на льоду зуб, а то й більше. До 1936 року було ще гірше, адже тоді воротарі не захищали лице масками!

Ватикан, хоч і вважається окремою державою, все-таки не може встояти перед національною любов’ю італійців до футболу. Країна проводить власний чемпіонат з цієї гри, в якому з’ясовують спортивні відносини, наприклад, команда банку чи бібліотеки

Відомий в шахах термін «гамбіт» має італійське коріння і перекладається з мови оригіналу як «поставити підніжку».

Кількість можливих ходів у шаховій партії більша, ніж атомів в космосі.

golfМ’ячик для гольфу, яким збивав своїх недругів з ніг герой Жана Рено у фільмі «Вассаби», дійсно є грізною зброєю. Його швидкість після удару – приблизно 270 км / год. Таку ж швидкість розвиває поданий в бадмінтоні волан, правда, серйозних травм не завдає. Попадання в людину тенісного м’яча теж малоприємне, але швидкість його польоту трохи нижча: офіційно зареєстрований максимум в 248 км – на рахунку англійця Майкла Сангстерома.

Комп’ютерну гру «Тетріс» можна вважати американським національним спортом або ж національним лихом. Щорічно жителі Штатів проводять за нею 1,5 млн. годин!

Найстаршим олімпійським чемпіоном став 72-річний спортсмен, який виграв в 1920 році змагання зі стрільби. А ось настаріші чемпіони в окремому виді спорту – більярдні гравці: вони домагаються найвищих досягнень в середньому до 35 років.

Австралійські гравці в гольф завжди готові до сюрпризів. В статуті одного з місцевих клубів записано, що якщо м’ячик випадково попаде в кенгуру, перегравання не буде: учасники повинні продовжувати матч.

Бразилія справедливо може вважати себе футбольною державою. Адже це єдина країна, яка не пропустила жодного чемпіонату світу з футболу.

brazilПопутний вітер потрібен тільки моряку, а ось для спортсмена, що стрибає з трампліну, це велике невезіння. Адже тільки під час вітру, що дме в обличчя, утворюється повітряна подушка, що дозволяє стрибунові довше перебувати в польоті. Попутний вітер, навпаки, набагато швидше «притискає» його до землі.

888.com World Snooker ChampionshipsОдна з найвідоміших сьогодні більярдних ігор – снукер – до середини 20 століття повністю втратила популярність. І, певно, так би й відійшла вона на смітник історії, якби не жваві працівники ВВС. Тоді вони якраз доводили глядачам переваги кольорового телебачення, а щоб продемонструвати наочний приклад, показали кілька снукерних трансляцій: зелене сукно чудово відтіняло різнокольорові кулі. Отже, своїм другим народженням снукер зобов’язаний саме кольоровому телебаченню.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *