Цікаві факти про моду34Коли з’явилися перші сонцезахисні окуляри, ніхто не захищав ними очі від сонця. Перші моделі призначалися для акторів, яким заважало світло софітів.

Мода на блондинок почалася не в 20-му столітті, як можна було б припустити. Ще древні грекині штучно висвітлювали своє волосся, використовуючи відвари трав і вапняну воду. Щоправда, відтінок виходив не блондинистий, а світло-рудий. Грекам-чоловікам так сподобалося побачене, що вони навіть перейняли у жінок цю традицію.

Сьогодні палиця – явище досить рідкісне, і ходять з нею тільки чоловіки. А колись нарівні з чоловічими існували дамські палички: витончені, ароматні і навіть музичні. Мабуть, щоб господиня не нудьгувала.

Акторів голлівудських фільмів часто можна побачити в кадрі в костюмах жовтого і зеленого кольорів. Причому жовтий носять худорляві, а зелений – повненькі. Секрет у тому, що зелений одяг робить людину трохи стрункішою, ніж вона є, а жовтий – навпаки.

5“Мода проходить, стиль – залишається”, – стверджувала засновниця багатьох трендів Коко Шанель. Chanel №5, сумка на плече Chanel 2.55 , коротка стрижка, маленьке чорне плаття, позбавлення жінок корсетів і дещо чоловічі речі в гардеробі жінки –  витвори Коко Шанелі і досі актуальні.

В Середньовіччі аристократи носили при собі мініатюрні шкатулки. Але призначалися ці штучки не для зберігання перснів та інших коштовностей, а для ловів бліх. Гігієна тоді була не в пошані, більш того – митися водою занадто часто вважалося справою не боговірною. Піймавши на тілі або у волоссі чергового паразита, модник або модниця поміщали його в розкішну «в’язницю» з дорогоцінними каменями на кришці …

Пристойності нерідко диктували нам, які частини тіла можна оголювати, а які – ні. Так, в один час жінки на Бермудах не могли показуватися в суспільстві з відкритими стегнами. Але шорти-то носити хотілося … От і придумали тодішні модниці щось середнє між брюками і шортами. Так з’явилися знамениті «бермуди».

Різні види одягу використовуються жителями Землі в різних ситуаціях. Ми надягаємо піжами, коли збираємося як слід виспатися, а для індійців – це одна з форм повсякденного одягу, в якій не соромно і на вулицю вийти.

Уже більше 20 років з моди не виходить навмисне «зістарений» одяг: порваний, “брудний” або протертий механічним способом. Дорогу цьому «неохайному» напрямку відкрив музичний стиль «гранж», що був дуже популярним в кінці 80-х на початку 90-х.

1Довгий час суспільство відкидало короткі стрижки жінок і дивилася на дам, які наважилися на такий експеримент, з осудом. Справа в тому, що довге волосся заміжньої жінки вважали свідченням вірності чоловікові. Отже, якщо дама стриглася коротко, можна було припустити, що вона «ходила наліво».

У стародавніх єгиптянок в один час була в моді зачіска «під нуль». Причому під абсолютний нуль, коли волосся не збривали, а безжально вищипувалися. Після такої екзекуції жінка залишалася цілком задоволена і навіть натирала голову воском, і та сяяла як більярдна куля …

Сьогоднішні модниці готові лежати в соляріях годинами, щоб отримати приємний бронзовий відтінок шкіри. А ось у їхніх «прапращурок», що жили на початку 20-го століття, модним вважалися абсолютно білий колір шкіри. Ось чому тоді були так популярні парасольки від сонця. 

77

Вам також може сподобатись...

1 Відповідь

  1. Чер 9, 2015

    […] ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаві факти про моду […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *