Цікаві факти про міста світуstambulУ світі існує тільки одне місто, розташоване в різних частинах світу. Це турецький Стамбул, частина якого належить до Європи, інша ж – до Азії.

damaskНайстаріше із сучасних міст світу – сирійський Дамаск. Для порівняння: Рим був заснований в 753 році до н.е. А Дамаск до того часу вже налічував кілька тисяч років.

В Лондоні є свій аналог нью-йоркської вулиці Уолл-стріт – Ломбард-стріт.

У столиці штату Вермонт – місті Монпельє – немає жодного кафе мережі МакДональдс. Можливо, через те, що в Монпельє проживає всього 9000 осіб.

Cтолиця Бразилії – Бразиліа – увійшла в Книгу Гіннесса як місто з найширшою вулицею. Місцева Монументальна вісь має 250 метрів від краю до краю.

Столиця Данії знаменита тим, що в ній існує самопроголошене «місто в місті», що оголосило суверенітет. Це Християнія, в якій постійно проживає близько тисячі осіб. Місто більше нагадує громаду, а виникло воно в 1971 році, коли в місця занедбаних військових казарм заїхали хіпі, що не мали де жити. У Християнії є своє законодавство, і податки його населення теж платить «по-особливому». В містечку легалізована марихуана, що викликає велике незадоволення данців.

honkongЖителі Гонконгу обожнюють автомобілі марки «Роллс-Ройс». Цих машин класу «люкс» там більше, ніж в будь-якому іншому мегаполісі світу.

Містечко Бар Нунн в американському Вайомінгу виникло на місці колишнього військового аеропорту. Коли 1942 року летовище перенесли, ці землі викупив підприємець, а потім почав продавати їх, розбивши на ділянки. Дуже скоро злітні смуги аеропорту стали вуличками. Сьогодні в містечку живе вже більше двох тисяч осіб.

Назву Адріатичному морю дало древнє італійське місто Адрія. У 6-му столітті нашої ери воно було розташоване на березі моря і вважалося великим портом. Але пізніше море почало висихати і відступати від Адрії все далі і далі. Сьогодні їх розділяють вже 22 кілометри.

На карті Землі всього дві світові столиці, назви яких перекладаються як «столиця». Це південнокорейський Сеул і казахстанська Астана.

idiotvilВ США офіційно існує місто під назвою Ідіотвілль. Зараз в ньому ніхто не живе, і зовсім не через назву. Містечко було  утворене в зоні активних лісозаготівлей, щоб лісоруби могли жити і працювати в одному місці. Але воно знаходився так далеко від цивілізації, що жителі сусідніх населених пунктів любили жартувати: там можуть оселитися тільки ідіоти. І навіть струмок, що протікає поруч, записаний в довідниках як Ідіотський.

Навіть у нашому цивілізованому світі існує місто, в якому досі є «печерні жителі». Це австралійський Кубер-Педі, що розташоване у пекельному місці посеред пустелі. Там настільки спекотно, що ніякі побудовані вручну стіни не рятують городян від спеки. Тому більшість людей живе під землею – в печерах, утворених закинутими рудниками. Місцеве населення не носить шкур і не полює на мамонтів: воно знайоме з усіма людськими благами, а самі печери чимось нагадують квартири з усіма необхідними комунікаціями. В Кубер-Педі навіть церкви і кладовища знаходяться глибоко в надрах землі.

coober-pedy.1

Багато міст Марокко знамениті тим, що їхні будинки мають однакове забарвлення. В країні є «синє» місто Шефшауен, а Маракеш виглядає червоним з рудим відтінком.

Читайте також про топ-10 табу у різних країнах.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *