Цікаві факти про Грецію, які вас здивуютьЩороку Греція приваблює мільйони туристів, кількість яких навіть перевищує населення самої країни. Що ж такого цікавого там є? Ми розкажемо вам цікаві факти про Грецію, які вас вразять.

Географія

Греція складається з материкової та острівної частин. Великою популярністю користуються саме острови Греції, зокрема, Крит, Керкіра та Родос.

Так, острів Крит, п’ятий за величиною у Середземному морі і найбільший у Греції. Це місце, де зародилася Мінейська західноєвропейська цивілізація. Зараз – це також одне з найпопулярніших туристичних місць в Греції. Тут ви побачите найбільший природний пальмовий ліс Європи на пляжі Ваї, венеціанський замок в Ретімно, порт і старе місто Ханьї, захоплюючу ущелинуСамарії і просто красиві пляжі острова. Багата культура Криту і тепла гостинність його мешканців змусять вас почуватися затишно і комфортно.

Цікаві факти про Грецію

Найпопулярніший сувенір, який можна привезти з країни, – так звана “піфагорова чашка”. На відміну від однойменних “штанів” (жартівлива назва одного з доказів теореми Піфагора), вона ніяк не стосується математики. Хоча, за легендою, була винайдена саме Піфагором. Як свідчить переказ, вчений придумав спеціальну посудину для тих, хто надто захоплюється спиртним. Налити рідину в чашку Піфагора можна тільки до певної межі, бо інакше надлишок витече по розташованому в центрі вузькому каналу. Корисна річ, чи не так? Тут свою міру точно не перейдеш.

Греки – дуже забобонний народ. Вони вірять в багато прикмет, у тому числі і в “нещасливе” число 13. Але на відміну від нас, вони вважають фатальним збіг 13-го числа місяця не з п’ятницею, а з вівторком.

Читайте також: 10 табу в різних країнах

80% Греції – гори. Саме тому майже всі місцеві річки – гірські, тому організувати на них судноплавство неможливо.

Ходити на вибори для грека – справа не добровільна, а обов’язкова. Якщо громадянин країни не проявить політичну свідомість, він може стати небажаною персоною в державних установах: там просто відмовляться його обслуговувати.

В історії відомий рідкісний випадок, коли під час війни один противник поставляв іншому свинець для виготовлення куль. У період боротьби за незалежність від турків греки взяли Акрополь в щільне кільце. Коли в обложених османців закінчилися патрони, вони почали руйнувати історичний пам’ятник, витягуючи з його колон свинцеві елементи і роблячи з них кулі. Щоб припинити це варварство, греки передали ворогам свинець і тим самим врятували Акрополь від руйнування.

Вам буде цікаво: Цікаві факти про Італію 

Протистояння між Грецією і Туреччиною тривали аж до кінця 20 століття. Ворожі сторони помирив страшний землетрус 1999 року. Об’єднані спільною бідою країни надали одна одній допомогу. Зараз їхні відносини значно потеплішали.

Навколо найвідомішої пам’ятки Греції – Акрополя, або Парфенона, часто-густо лежать шматочки мармуру. Туристи охоче піднімають їх, щоб привезти додому частинки стародавньої фортеці. Але, насправді, ніякого стосунку до історичної пам’ятки ці “артефакти” не мають. Ночами їх навмисне розкидають робочі, і знову ж таки для того, щоб уберегти сам Акрополь від туристів.

Напевно, у кожного народу є свій національний танець. А ось у греків його спочатку не було. Сіртакі, який сьогодні приписується Греції, з’явився в 1964 році, і винайшли його спеціально для голлівудської картини “Грек Зорба”.

Відвідуючи Грецію, утримайтеся від традиційного для жителів Штатів, а тепер і для багатьох з нас жесту “ОК” (коли вказівний і великий пальці утворюють кільце). Показавши його чоловікові, ви завдасте йому смертельну образу, бо тим самим натякнете на його нетрадиційну орієнтацію.

І взагалі в Греції багато жестів мають інше значення. Приміром, якщо місцевий житель кивне вам, це буде означати “ні”, а зовсім не “так”, як прийнято у нас.

Дізнайтеся також: Цікаві факти про Францію 

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *