Цікаві факти про Ейнштейна. ФОТОВеликого вченого Альберта Ейнштейна знають всі. Теорія відносності, основи квантової фізики, теорія броунівського руху – він здійснив чимало відкриттів, ставши одним з найвизначніших фізиків ХХ століття. Читайте цікаві факти про Ейнштейна! 

333Родом Альберт Ейнштейн з Німеччини, де він народився у єврейській сім’ї. Однак за свого життя вчений також мешкав у Швейцарії та США.

У дитинстві і в юності Ейнштейн не виявляється ніяких видатних здібностей. У школі вчився погано, а його мама взагалі переживала через те, що у дитини занадто велика голова і відразлива зовнішність. Вчителі вважали маленького Альберта замкнутим, неактивним і «загальмованим», до того ж хлопчик постійно піддавався глузуванню від однокласників. Гімназійного атестата Ейнштейн так і не отримав, а іспити в технічне училище, де захотів продовжити навчання, він з тріском провалив … Вступити вдалося тільки з другого разу, хоча й студентом Ейнштейн не виявляв великого завзяття до навчання: він «хронічно» прогулював лекції.

еКрім теорії відносності, на рахунку Ейнштейна ще кілька винаходів. Серед них – гірокомпас і вдосконалена модель слухового апарату.

У 1921 році Ейнштейн отримав Нобелівську премію за пояснення фотоелектричного ефекту.

565Ейнштейну пропонували займатися політикою. І не просто нудьгувати на засіданнях якого-небудь парламенту, а керувати цілою країною – Ізраїлем! Цю пропозицію він отримав в 1952 році, але стати президентом відмовився через брак досвіду.

Альберт Ейнштейн уникав будь-якої фізичної активності, вважаючи, що при цьому людина витрачає енергію даремно і тим самим обділяє нею свій розум. Виняток він робив тільки для плавання, тому що воно забирає менше сил, ніж інші види спорту.

Великий фізик дуже любив квіти, найбільше він обожнював вирощувати троянди.

777Ейнштейн дуже різко висловлювався з приводу наукової фантастики і не радив її читати, бо був впевнений, що вона спотворює науку і дає читачам хибні уявлення про неї.

Великий учений чудово грав на скрипці. У години дозвілля він усамітнювався на кухні і виконував твори свого улюбленого композитора – Моцарта.

einsteni-06

Фізик активно виступав проти націонал-соціалізму, війни, а також проти застосування атомної зброї. У 1940 році Ейнштейн написав лист до президента США про небезпеку створення у Німеччині атомної бомби.

На думку деяких учених, теорію відносності придумав зовсім не Ейнштейн, а Анрі Пуанкаре. Ейнштейн же просто досліджував монографії свого попередника і довів його думки до логічного кінця.

55Ейнштейн дуже любив хороше кіно і особливо – фільми Чарлі Чапліна. Одного разу, подивившись фільм «Золота лихоманка», геній науки відіслав молодому режисерові лист, в якому похвалив картину, зазначив, що вона зрозуміла всім, і запевнив Чапліна, що той неодмінно стане великою людиною. А через деякий час отримав дотепну відповідь: «Ви викликаєте в мене ще більше захоплення! Адже ви створили теорію, яку не розуміє ніхто, і, незважаючи на це, стали великим! ».

Ейнштейн був не вживав спиртного і щиро схвалював введення в США сухого закону. А ось від куріння відмовитися не міг. До слова, курив він лише люльку, а не сигари.

877Всупереч малопривабливій зовнішності, Ейнштейн мав велику популярність серед жінок. Одного разу якась пані повідомила йому номер свого телефону – 24-361. Але, боячись, що номер складний, попросила його повторити цифри напам’ять. «Ну чому складний? – здивувався Ейнштейн. – Дюжина плюс дюжина і число «19», зведене в квадрат! ».

Найкумедніша фотографія Ейнштейна – з висунутим язиком – була зроблена фоторепортером Артуром Сассо під час святкування 72-го дня народження вченого. Сасс так набрид імениннику зі своєю фотокамерою, що той нагородив його гримасою. Коли плівка була проявлена, знімок Ейнштейну дуже сподобався. І не тільки йому: сьогодні ця фотографія нерідко витісняє зі стін портрети президентів …

909

676Кажуть, що Ейнштейн був ловеласом. Можливо, це й було однією з причин його розлучення з першою дружиною Мілевою Марич, з якою у нього було троє дітей. Вдруге вчений одружився зі своєю двоюрідною сестрою по лінії матері – Елізабет Левенталь, він вдочерив її двох дітей.

898

Вам також може сподобатись...

2 коментарі

  1. nicefays сказав:

    лол спасибо за инфу

  1. Лют 4, 2015

    […] подорожей. Відкриття чорних дір належить не Альберту Ейнштейну Альберт Ейнштейн тільки відродив теорію чорних дір в […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *