Цікаві факти про Ейфелеву вежу

Ейфелева вежа складається з міцного зварювального заліза і покрита коричневою фарбою. Щоб споруда зберігала відмінний зовнішній вигляд, її перефарбовують кожні сім років. Але тільки в коричневий і його відтінки.

Якщо піднятися на вершину вежі в сонячний день, можна побачити не тільки ближні, але й далекі околиці: на відстані близько 70 км.
Коли дме сильний вітер, вежа хитається: її верхівка коливається з боку в бік у межах 15 см.
Ейфелева вежа – торжество прогресу і науки. Коли будете обходити споруду, придивіться до її
бічних сторін – ви побачите на них відбитки імен відомих французьких учених.
Вежа повинна була «прожити» всього 20 років: її чекали демонтаж, продаж і переплавлення. Однак автори проекту передумали.
Ейфелева вежа доступна для відвідування в будь-який час року, в будь-який день і при будь-якій погоді.
Цілих 10 років Ейфелева вежа «підробляла» рекламою: в 20-30-ті роки минулого століття її площі використовувала для розміщення свого бренду компанія «Сітроен». Величезні літери розташовувалися одна під іншою у верхньому ярусі.
У Ейфелевої башти багато «клонів» – точних копій різної величини. Своя «залізна леді» є в Лас-Вегасі, Копенгагені і навіть в казахстанському Актау.
Одним з найбільш знаменитих «туристів», які підкорили вежу, був Адольф Гітлер. Жителі окупованої Франції чинили сильний опір тому, щоб «дама Ейфеля» дісталася фашистам, і навіть вивели з ладу робочий ліфт. Але фюрер був не гордий і піднявся на «залізну леді» пішки.
У 1912 році Ейфелева вежа волею-неволею стала причиною смерті людини. Винахідник Франц Рейшель вирішив довести практичність придуманого ним костюма-парашута і стрибнув з вершини споруди. Парашут виявився поганим, і Рейшель розбився на очах численних роззяв … Вежа приваблює не тільки винахідників і екстремалів, але і самогубців: за всю історію споруди на ній покінчили з собою близько 400 осіб. Деякі повісилися, але більшість – зістрибнуло.
Взимку на нижній площадці вежі можна покатитися на ковзанах.