Цікаві факти про Ейфелеву вежу


Красуня Ейфелева вежа давно стала одним із символів світової культури та цивілізації. Про неї чув кожен, а хтось і побув на ній. Історія Ейфелевої вежі – захоплює, а її величність – вражає. Дізнайтесь пізнавальні й цікаві факти про Ейфелеву вежу!
eyfeleva-vezha.2
Найзнаменитішу пам’ятку Парижа, та й Франції в цілому, називають також «залізною леді», «дамою Ейфеля», «пастушкою мостів», «мереживом металу» тощо. Висота Ейфелевої вежі разом з антеною 324 м!

imagesВежу будували з 1887-го по 1889-й рр. Її відкриття під час Всесвітньої паризької виставки збіглося зі столітнім ювілеєм Французької революції, це було справді випадковість.   

Мало хто знає, але «батько» вежі – Олександр Гюстав Ейфель – причетний до створення ще одного символу світової цивілізації – американської Статуї Свободи. Він конструював її «виворіт».

Ейфелева вежа складається з міцного зварювального заліза і покрита коричневою фарбою. Щоб споруда зберігала відмінний зовнішній вигляд, її перефарбовують кожні сім років. Але тільки в коричневий і його відтінки.

eyfeleva-vezha

Якщо піднятися на вершину вежі в сонячний день, можна побачити не тільки ближні, але й далекі околиці: на відстані близько 70 км.

Коли дме сильний вітер, вежа хитається: її верхівка коливається з боку в бік у межах 15 см.

Ейфелева вежа – торжество прогресу і науки. Коли будете обходити споруду, придивіться до її бічних сторін – ви побачите на них відбитки імен відомих французьких учених.

eyfeleva-vezhaЩоб дістатися до верхнього рівня вежі, було б потрібно подолати понад 1700 сходинок. На щастя, сьогодні над туристами так ніхто не знущається: їм пропонують піднятися на 674 сходинки до середнього рівня, а потім скористатися ліфтом.

Вежа повинна була «прожити» всього 20 років: її чекали демонтаж, продаж і переплавлення. Однак автори проекту передумали.

Ейфелева вежа доступна для відвідування в будь-який час року, в будь-який день і при будь-якій погоді.

Цілих 10 років Ейфелева вежа «підробляла» рекламою: в 20-30-ті роки минулого століття її площі використовувала для розміщення свого бренду компанія «Сітроен». Величезні літери розташовувалися одна під іншою у верхньому ярусі.

eyfeleva-vezha.5У Ейфелевої башти багато «клонів» – точних копій різної величини. Своя «залізна леді» є в Лас-Вегасі, Копенгагені і навіть в казахстанському Актау.

Одним з найбільш знаменитих «туристів», які підкорили вежу, був Адольф Гітлер. Жителі окупованої Франції чинили сильний опір тому, щоб «дама Ейфеля» дісталася фашистам, і навіть вивели з ладу робочий ліфт. Але фюрер був не гордий і піднявся на «залізну леді» пішки.

У 1912 році Ейфелева вежа волею-неволею стала причиною смерті людини. Винахідник Франц Рейшель вирішив довести практичність придуманого ним костюма-парашута і стрибнув з вершини споруди. Парашут виявився поганим, і Рейшель розбився на очах численних роззяв … Вежа приваблює не тільки винахідників і екстремалів, але і самогубців: за всю історію споруди на ній покінчили з собою близько 400 осіб. Деякі повісилися, але більшість – зістрибнуло.

Взимку на нижній площадці вежі можна покатитися на ковзанах.

tour_eiffel_3

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *