Цікаві факти про АнгліюПро традиції Англії та її звичаї Ви, мабуть, чули не раз. Але Англія – то не Ґріт Брітен, а королева Англії – то не глава країни. Дізнайтеся цікаві факти про “Туманний Альбіон”! Welcome!

kartaЛюди, які не дуже добре знають історію та географію, ставлять знак рівності між Англією і Великобританією. Насправді Англія – нехай і найбільша, але тільки частина Британії (нарівні з Північною Ірландією, Шотландією та Уельсом).

Король чи королева Англії – всього лиш формальна посада, данина традиціям. Реальної влади особи королівського роду – British Royal Family – не мають. Хоча для багатьох англійців та й не тільки, вони є взірцями для наслідування. До прикладу, принцеса Діана заслужила справжнє визнання та стала символом доброти та благодійності.

Англію часто образно називають «Туманним Альбіоном». Ця назва була відома ще древнім грекам і римлянам. «Альбус» перекладається з латинської як «гори». Самій же Англії дали ім’я стародавньонімецькі племена, які спочатку жили в тих краях і називалися «англами».

Найбільш смертоносний туман опустився на Лондон в грудні 1952. Вугільна кіптява, двоокис сірки, хімічні та бензинові пари, при конденсації теплої маси повітря, посилили свій вплив. 4000 осіб загинули від вдихання парів, ще 8000 осіб поступово померли від наслідків. Це явище отримало назву лондонський смог.

urlАнглія колоніальних часів увійшла в історію як ініціатор найкоротшої війни. Після її нападу на Занзібар, африканська держава була переможена за 38 хвилин.

Розважливі англійці навіть на загробний світ звикли дивитися з практичної точки зору. Наприклад, у 18-му столітті будь-який житель Туманного Альбіону міг застрахуватися від попадання в пекло після смерті.

Тауер в Лондоні – найкраще збережений середньовічний замок у світі, його вік більше ніж 900 років.

 Англію без іронії можна назвати «колискою комунізму», адже свій знаменитий «Маніфест» Маркс і Енгельс написали саме там.

Багато англійці вірять, що якщо помити ромом голову новонародженого, малюк буде дуже щасливим у житті. І багато людей роблять це, незважаючи на обурені відгуки педіатрів.

англияНезадовго до того, як познайомилися книжкові Холмс і Ватсон, поліцейські в Англії носили справжні шкіряні нашийники, які застібалися ззаду на замочок. Це був попереджувальний захід проти грабіжників, які нападали на перехожих із зашморгами. Правоохоронців вони теж не боялися і не шанували. У 1880 році нашийники остаточно відійшли в минуле, а в пам’ять про них англійські поліцейські і сьогодні носять форму з комірцями-стійками.

Англійське містечко Ланкашир відоме тим, що там можна почути найтриваліше відлуння. Звук, що лунає в каплиці місцевого мавзолею, гуляє по ній відгомонами не менше 15 секунд.

Середньовічна Англія мала чимало цікавого. Наприклад, там дуже цінували витривалість жінок. Вибираючи наречену, жених перевіряв її на міцність, змушуючи підняти однією рукою важку скриню, що стоїть у церкві. Якщо жінка не впоралася із завданням, весілля могло і не відбутися.

Сьогодні програміст – одна з найпопулярніших комп’ютерних професій. Першою людиною, яка освоїла цю спеціальність, був англієць. Точніше, англійка – Ада Лавлейс.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAТрадиційний для англійців спиртний напій – ячмінне віскі – був винайдений випадково. Ячмінь, який залежувався в середньовічних сховищах, намокав, розбухав і ставав непридатний як їжа. Натомість на його основі придумали алкоголь.

Настільний теніс, в який сьогодні грають всюди і який в Китаї вважається національним видом спорту, придумали в Англії. Колись він був «елітарною», як би ми сказали сьогодні, грою світського суспільства. Спочатку сітку гравцям заміняла стінка із складених в ряд книжок, замість ракеток вони розмахували портсигарами, а «кульками» ставали корки від шампанських вин.

«Моментально», «один момент!» – говоримо ми про швидкий перебіг подій. А в Англії Середніх віків дійсно існувала міра часу довжиною в момент. Під ним малися на увазі сучасні півтори хвилини.

Від того, що «Туманний Альбіон» дійсно дуже туманний, щороку страждають місцеві футболісти, фанати і судді. Взимку, коли міста Англії огортаються особливо щільною пеленою, грати в футбол і дивитися його – справді складно.

wallpaperbigben

Вам також може сподобатись...

9 коментарів

 1. Гру 11, 2014

  […] білі весільні плаття тільки з 19 століття, коли в Англії принцеса Вікторія в день одруження одягнула білу […]

 2. Гру 15, 2014

  […] поліцейських не випадково прозвали «Боббі», а не «Віллі», «Джонні» або як-небудь ще. Це данина […]

 3. Гру 22, 2014

  […] зріст найбільшого жирафа – 6 м. Цей жираф проживав в англійському зоопарку […]

 4. Гру 22, 2014

  […] пояснення і розуміння небесного явища. І лише в 1899 р. англійський учений – фізик лорд Д. Релей запропонував найкраще […]

 5. Гру 22, 2014

  […] У минулому столітті математик де Муавр, що проживав в Британії, помітив дивну тенденцію: кожен день, лягаючи спати, […]

 6. Гру 23, 2014

  […] Англійські дзвонарі незадовго до півночі «закутують» дзвони храмів у ковдри. Від цього замість гучних ударів виходить ледве чутний гомін. І тільки в 12-ій годині, коли ковдри знімаються, дзвони сповіщають про настання Нового року на повен голос. Цього моменту особливо чекають закохані: щоб не провести наступний рік в розлуці, їм треба негайно поцілуватися, і не будь-де, а під гілкою омели. До речі, саме дивакуваті, але практичні англійці першими стали надсилати один одному новорічні листівки, а потім цю традицію підхопили інші. […]

 7. Гру 25, 2014

  […] монархів фатальним стало ім’я Дональд, для англійських – Річард, для іспанських – Філліп. Письменники не […]

 8. Гру 30, 2014

  […] Three Musketeers. До 1923 року частина компанії Mars переїхала до Англії. В основу своєї діяльності компанія поставила 5 […]

 9. Січ 12, 2015

  […] Готуйте на здоров’я! Смачного! Різдвяний пудинг (Великобританія) Жодні різдвяні свята у Британії не обходяться без […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *