Цікаві факти про Африку. ФОТОАфрика – багатостраждальний і прекрасний континент, що вартий уваги з багатьох причин. Унікальна історія, неповторні традиції, багата фауна та флора. Читайте цікаві факти про країни Африки та Африку загалом! А ще насолоджуйтеся красою дивовижних фото Африки!

africaНароди Африки говорять приблизно на чверті всіх мов, що існують на планеті. Тобто в Африці є близько 2000 мов, а найбільш поширена – арабська, нею спілкуються 170 мільйонів осіб.

postДовжина Нілу – 5600 км. Це не лише найдовша річка в Африці, Ніл – найдовша річка на Землі.

africa2В Африці живуть четверо з п’яти найшвидших у світі тварин: лев, гепард, антилопа гну і антилопа Томпсона. Ще в цій п’ятірці знаходиться вилоріг антилопа, але її на африканському континенті не зустрінеш.

africa3Не так давно в Африці був демографічний вибух. У зв’язку з цим, майже половина населення багатьох африканських міст ще не досягла віку 25 років. Відомо, що середній вік жителя Уганди – 15 років.

africa4Точка перетину нульового меридіана і екватора знаходиться поблизу Африки, у водах Гвінейської затоки. Найближчою до початку світових координат є держава Гана.

africa5Африка – найбідніший і найменш розвинений континент, хоча за певних обставин міг би бути найбагатшим, адже Африка є одним з найбільших у світі експортерів алмазів (більше половини світового виробництва) та інших мінеральних ресурсів, а також енергетичних – нафти тощо.

africa6Східна Африка офіційно визнана колискою людства. В Ефіопії були знайдені найдавніші останки homo sapiens, а також скелет людиноподібної істоти, яка, можливо, була нашим найближчим предком. Вчені назвали істоту, що жила 3,2 млн. років тому, «Люсі». До того ж у Танзанії були знайдені найдавніші відбитки людських ніг.

Африканські пінгвіни знаходяться на межі вимирання. Основна причина їхього швидкого зникнення – активний збір пінгвінячих яєць. Причина йому – голод. Причин же голоду значно більше…

africa.3pgЕфіопія – не тільки найдавніша країна в Африці. Вона славна ще й тим, що ніколи не була колонією. Щоправда, вона перебувала з 1936 по 1941 рік під італійською окупацією, але тут не люблять про це згадувати.

В озері Малаві мешкає більше видів риб, ніж в будь-якому іншому озері світу – понад 500.

africa8У Судані вдвічі більше пірамід, ніж у Єгипті, але вони помітно нижчі – від 20 до 30 метрів заввишки. Враховуючи величезну популярність єгипетських пірамід, це досить яскравий приклад переваги якості над кількістю.

africa9Назва Лівії – الجماهيرية العربية الليبية الشعبية الإشتراكية العظمى – є найдовшою назвою країни у світі. Українською вона перекладається, як Велика Соціалістична Народна Лівійська Арабська Джамахірія.

Озеро Чад постійно зменшується в розмірах. За останні 38 років з кількість води зменшилася на 95%. Фахівці пов’язують це зі зміною клімату і збільшенням попиту на воду. До слова, пустеля Сахара, що є найбільшою пустелею у світі, розширюється приблизно на 0,8 км щорічно.

africa.11jpgВ Африці є озеро Натрон, поверхня якого часом покрита кіркою мінеральної солі. Завдяки особливому хімічному складу води, озеро іноді набуває червоного відтінку. Цікаво знати, що озеро Натрон є середовищем існування мільйонів фламінго.

NatronНа даний момент, за оцінками фахівців, в Африці не менш 25 мільйонів ВІЛ-інфікованих. Найбільше смертей від СНІДу зафіксовано в південній частині країни. Близько 300 африканських дітей щодня вмирають від малярії.

africa7Екваторіальна Гвінея – найбагатша країна в Африці. ВВП на душу населення в рік тут складає більше $ 18000, насамперед завдяки розвиненому нафтовому виробництву. Однак, як і в багатьох інших країнах Африки, багатства розділені головним чином серед правлячої верхівки, в той час, як основна частина населення, живе у злиднях і антисанітарії.

Вам також може сподобатись...

5 коментарів

 1. Гру 11, 2014

  […] Африка – батьківщина багатьох цікавих тварин і птахів. У тропічних лісах Центральної Африки живуть горили і багато видів різних дрібних мавп, окапі, лемури. В африканській савані – чагарниковому степу – водяться слони, жирафи, леви, леопарди, зебри, носороги тощо. Саме в савані давним-давно і жили перші люди. До Вашої уваги 7 цікавих фактів про тварин Африки. […]

 2. Гру 11, 2014

  […] Африканські наречені вибирають колір весільного плаття залежно від кольору їхнього села. […]

 3. Гру 16, 2014

  […] Звідти тварина потрапила в Китай, а потім у Європу та Африку. Розводити свиней виявилося нескладно, до того ж, […]

 4. Гру 22, 2014

  […] жорстокі війни. Виняток з цього правила становлять африканські країни: там на державних прапорах подібним чином […]

 5. Лют 25, 2016

  […] Aзії. Звідти твaринa пoтрaпилa в , a пoтім у Єврoпу тa Aфрику. Рoзвoдити свинeй виявилoся нeсклaднo, дo тoгo ж, мoжнa булo […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *