Цікаві факти про числаНайнещасливішим числом в світі вважається 13. Але багато народів відчувають забобонний страх і перед іншими, на перший погляд безневинними, числами. Наприклад, італійці не люблять число 17. Адже воно нагадує їм про далеких предків – стародавніх римлян, які часто наносили на надгробки символи VIXI. Цей напис означав «Мене більше немає» або «Мій життєвий шлях пройдено». Звичайно, римськими цифрами число 17 – це XVII. Але в написі VIXI можна легко розгледіти 6 і 11, які в сумі дають 17.

А ось китайці, корейці та японці бояться числа 4, адже в цих східних країнах воно асоціюється зі смертю. Фобія настільки сильна, що в багатоповерхівках часто немає поверхів з четвіркою вкінці, а в житлових будинках – аналогічних квартир.

Панічний жах перед деякими числами мали і великі люди. Для Зігмунда Фрейда таким числом було 62. Засновник психоаналізу так боявся цього поєднання цифр, що вважав за краще зупинятися тільки в маленьких готелях, в яких не більше 61 номера, щоб йому навіть випадково не дісталася кімната з нещасливим числом. А композитор Арнольда Шенберг, боявся «чортової дюжини», ця ж «дюжина» і погубила його. Він помер в 76 років – у віці, який, на думку його особистого астролога, був фатальним для Шенберга, оскільки числа в сумі становили 13. А помер композитор в п’ятницю, 13-го.

666Багато цікавих фактів пов’язано ще з одним «нечистим» числом – 666. Саме йому дорівнює сума всіх чисел на гральній рулетці. Саме в ці цифри вишикувані будинки в харківському 522-му мікрорайоні, якщо дивитися на них з космосу (архітектори хотіли, щоб вийшло «СССР», але пізніше відмовилися від своєї задумки). А гімалайська гора Кайлас, яку вважають священною, взагалі вражає уяву. Її висота – 6666 м. Така ж відстань відокремлює гору від Стоунхенджа і від центру Північного полюса.

Різні народи по-різному ставляться до парних і непарних числах. Наприклад, у нас подарувати дівчині букет з парною кількістю квітів – або моторошна нетактовність, або відверте побажання смерті. А європейці і американці вважають, що «парний» букет приносить щастя.

Серед чисел з багатьма нулями є справжній гігант, відкритий в 1852 році і офіційно визнаний найбільшим числом в світі. Це центільйон, що містить 600 нулів після одиниці.

gogolІнше число – одиниця і сто нулів – називається «гугол», і, як неважко здогадатися, саме воно лягло в основу назви популярного у світі пошуковика. Щоправда, людина, що реєструвала доменне ім’я, не дружила з орфографією і замість «googol» записала слово як «google». Батькам-засновникам «Гугла» Ларрі Пейджу і Сергію Бріну цей варіант сподобався більше. Він і був затверджений.

Число Пі виражає співвідношення кола до діаметру кола. Це начебто просте число містить загадку: якщо його записати десятковим дробом, воно ніколи не повторюється і ніколи не закінчується. Цікаво, що піраміда Хеопса є втіленням числа Пі, оскільки співвідношення її висоти з периметром основи дає Пі.

Найулюбленішим числом більшості людей є 7. Це щасливе число. Однак китайці та японці щасливим числом вважають 8.

Найпопулярніше у світі жіноче ім’я – Анна. 100 мільйонів жінок у всьому світі носять його.

zufruu

Вам також може сподобатись...

1 Відповідь

  1. Гру 20, 2014

    […] математичні записи людини – у вигляді груп простих чисел – написані на так званій кістці з Ішанго, що […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *