Цікаві факти про біле і червоне виноВино – завсідник наших святкових застіль. Червоне, біле, ігристе – що кому до смаку! Читайте корисні й цікаві факти про вино у статті!

vino4Жінка п’яніє від вина швидше, ніж чоловік, і повільніше тверезіє. Адже слизова оболонка її шлунку не так швидко справляється з обміном речовин. До речі, саме жінки вважаються неперевершеними дегустаторами. Але не через особливості шлунку, а тому, що вони більш чутливі до запахів.

Подавати на стіл білі вина слід більш охолодженими, ніж червоні.

У глибоку давнину вино не тільки пили – ним ще й розплачувалися як грошовою одиницею. Можна сказати, що ця традиція живе і зараз, коли ми даруємо людині в подяку за надану послугу пляшку хорошого вина.

Легендарний Гіппократ вважав вино повноцінними ліками. Він прописував його як сечогінний, жарознижуючий і антисептичний засіб. Про вино і пристрасть до нього міркувало багато древніх філософів. Наприклад, Платон вважав, що до 40 років цей напій потрібно пити дуже помірно.

Тим, хто сидить на дієті, не варто зловживати вином, адже всього один келих напою містить мінімум 110 кілокалорій. Найсерйозніший удар по фігурі завдають десертні вина. 

Першиshampanskeй застільний тост, вимовлений господарями, відноситься до тих стародавніх часів, коли вино використовували в підступних цілях – наприклад, щоб отруїти недругів. Промовляючи слова «За ваше здоров’я!» і першим випиваючи свій келих, господар показує, що у нього немає злого наміру і напій не отруєний.

У Стародавньому Римі пити вино могли тільки чоловіки. Викриту в пияцтві жінку чоловік міг покарати на свой розсуд, навіть убити. Потім цей суворий закон скасували і ввели звичну для нас практику розлучень.

Як свідчать розкопки, древні люди пили вино ще у восьмому тисячолітті до нашої ери. А ось найстаріша зі збережених пляшок вина датується тільки 4-м століттям нашої ери.

У Середні віки люди пили його не тільки заради задоволення, але і з гігієнічних міркувань: м’ясо, що зберігалося без холодильників, швидко псувалося, а вино допомагало відбити запах тухлості.

wineПравильно зберігати вино в домашніх умовах досить складно, адже йому потрібна температура не менше 10 ° і не більше 14 ° С. Отже, кімнатна температура вину не підходить, холодильник для нього теж некомфортний.

Пити вино в помірних кількостях, але регулярно, радять стоматологи, оскільки воно зміцнює ясна. Любителі вина менше, ніж інші, ризикують захворіти на рак, інсульт і хворобу Альцгеймера. Також вино покращує роботу серця і судин. Всіма цими цілющими властивостями воно зобов’язане ресвератолу – антиоксиданту, що міститься в напої. А голландські вчені взагалі довели, що люди, які випивають келих вина в день, живуть майже на чотири роки довше від тих, хто веде бездоганно тверезий спосіб життя.

Glass of red wine and grapeНайпопулярніший спиртний напій, що подається в ресторанах, – червоне вино: його замовляють частіше, ніж у половині випадків.

Справжній поціновувачь вина ніколи не буде тримати келих за чашу. Адже тоді вона нагріється від тепла руки і напій змінить смакові якості.

Чим якісніше вино, тим довше ми відчуваємо в роті його післясмак.

У пляшці шампанського утворюється тиск, що в рази перевищує тиск усередині автомобільної шини.

vinoo

Вам також може сподобатись...

3 коментарі

  1. Гру 1, 2014

    […] – чудова закуска до червоного вина. А ось заїдати ним ігристі шампанські вина не […]

  2. Гру 23, 2014

    […] який французький Новий рік без келиха доброго вина! Перед тим, як його спробувати і почастувати гостей, […]

  3. Гру 25, 2014

    […] греки покращували смак вина, змішуючи його з морською […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *