Цікаве про пінгвінів90

Вважається, що пінгвіни дуже стійкі до холоду, а низька температура – неодмінна умова їхнього проживання. Насправді, серед цих пташок є і теплолюбні різновиди. Наприклад, галапагоські пінгвіни, які живуть на однойменних островах. Річна температура повітря там не опускається нижче від +18 градусів.

Своєрідними рекордсменами у світі пінгвінів вважаються папуанські. При плаванні вони розвивають швидкість 36 км / год.

Пінгвіни не люблять ходити пухким снігом, оскільки провалюються в нього. Щоб комфортно пересуватися під час потепління, вони лягають на живіт і ковзають, використовуючи для відштовхування крила і лапки.

Якщо застосувати до пінгвінів відому цитату Максима Горького, вийде «народжений плавати літати не може». Ці птахи дивовижні плавці, але повітряні простори їм недоступні.

До того ж, пінгвіни чудово пірнають. І якщо пташка по-справжньому зголодніла, а на поверхні океану нічого їстівного не трапляється, вона здатна добути собі корм на глибині до 200 м. Правда, такої глибини може досягнути тільки один різновид птахів – королівські пінгвіни.

Пінгвіни – єдині птахи, які не здатні ні стояти прямо, ані ходити в такому положенні.

“Скелясті” пінгвіни отримали таке прізвисько за те, що люблять не просто заходити в воду, а стрибати в неї зі скель.

Імператорські пінгвіни – справжні гіганти серед своїх побратимів. Їхня вага більша за 27 кг, а зріст – за метр.

3Цікаво знати про цих птахів, що їхні пінгвінята народжуються на світ абсолютно голими. «Одяг» з пір’я формується у них протягом декількох тижнів. Появи найголовніших пір’їн – водонепроникних – малюкові доводиться чекати іноді більше року. Доти пташка живе з батьками, навіть досягнувши розмірів великої особини. Ці пір’їни і шар підшкірного жиру допомагають пінгвінам акумулювати тепло і переносити морози.

Пінгвіняча здатність до вертикального ходіння пов’язана з тим, що їх короткі і товсті лапки розташовані не прямо по центру тяжкості, а трохи позаду. Ось чому вони ходять незграбно, перевалюючись «з ноги на ногу».

Найвитривалішими плавцями серед пінгвінів вважаються патагонські. Такий пінгвін може провести в дорозі близько трьох тижнів і подолати за цей час півтори тисячі кілометрів.

Не всі пінгвіни відрізняються добродушністю і лагідністю. Наприклад, у кам’яних досить кепський характер. Вони галасливі і часто кидаються в атаку на неприємний їм об’єкт.

2Пара пігвінів живе за законами «матріархату». Після відкладання яєць самка залишає їх турботливому батьку, а сама відправляється «заробляти на життя»: добуває їжу партнеру і дитинчатам. Коли малюки з’являються на світ, у татуся в стравоході з’являється навіть щось на зразок молока, яким він і годує потомство, відригуючи цю масу.

Раз на рік пінгвіни скидають старе оперення і відрощують нове. Цей процес займає до трьох тижнів.

Один з різновидів пінгвінів – магелланові – носить ім’я Фердинанда Магеллана. У 1520 році поблизу острова Вогняна Земля мандрівник першим виявив цих тварин.

Цікавий факт: щоб втамувати спрагу, пінгвінам не потрібна прісна вода. В їхньому організмі знаходяться залози, здатні виводити сіль з морської води. Соляні домішки виділяються через жолобки в дзьобі, а пташка, опріснивши воду таким чином, повністю вгамовує спрагу.

0

Вам також може сподобатись...

2 коментарі

  1. Гру 9, 2014

    […] пінгвіни знаходяться на межі вимирання. Основна причина їхього […]

  2. Гру 22, 2014

    […] про хлопчика та його друга-пінгвіна Монті від John Lewis […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *