Цікаве про лівшівlivshaСтавлення до шульги в різні часи й у різних народів було неоднаковим. В Середні віки вміння користуватися лівою рукою замість правої вважалася знаком диявола. І якщо жінку звинувачували в чаклунстві, а потім ще й з’ясовували, що вона лівша, їй вже не доводилося розраховувати на милість інквізиції. До речі, при винесенні обвинувального вироку Жанні д’Арк саме цей факт став одним з найсерйозніших «доказів».

Пізніше людям, які користуються лівою рукою, стали приписувати обдарованість і навіть талант. Дійсно, лівшами були багато легендарних особистостей: Леонардо да Вінчі, В.-А. Моцарт, Фрідріх Ніцше, Чарлі Чаплін, Генрі Форд, Пабло Пікассо. Чимало талановитих шульг і серед наших сучасників: це Пол Маккартні, Білл Гейтс, Брюс Вілліс. Знамените зіркове подружжя Бред Пітт і Анджеліна Джолі також є лівшами.

Лівшам деяких африканських племен категорично забороняється готувати їжу. Місцеві племена вірять, що ліворукі люди можуть зіпсувати страву або й гірше – отруїти її. А ескімоси вважають, що кожен лівша володіє задатками чаклуна, але хтось використовує цю силу, а хтось – ні.

Упередження щодо шульг були поширені й у жителів Сходу. Наприклад, японець, який дізнався, що його дружина “ліворука”, міг розлучитися з нею. Таке ставлення до лівші збереглося в Японії і по сьогодні: якщо батьки або педагоги зауважують, що дитина орудує лівою рукою, а не правою, її тут же стараються перенавчити. Правда, істинні лівші не втрачають здатність користуватися звичною для себе рукою. І охоче роблять це, коли їх ніхто не бачить.

Тричі подумайте, перш ніж накричати на лівшу або по-іншому виплеснути на нього негативні емоції. Адже лівші вкрай чутливі до таких проявів почуттів і дуже важко переживають їх.

l2У лівшів є офіційне свято, що відзначається 13 серпня. В цей день світова спільнота не просто вшановує ліворуких людей, а прагне привернути увагу правшів до їхніх проблем. Проблем дійсно вистачає, адже всі предмети цього світу «служать» більшості. Щоб зрозуміти, наскільки непросто доводиться лівшам, спробуйте завести механічний годинник лівою рукою. Або ж спробуйте застебнути штани лівою. Непросто, еге ж? Так ви на практичному досвіді переконаєтеся, що ці прості речі, як і багато інших у нашому світі, «належать» правшам.

Чим пізніше жінка стає матір’ю, тим більша вірогідність того, що у неї народиться лівша. Серед недоношених діток теж виявлено високий відсоток лівшів.

Лівші існують не тільки у світі людей: здатність використовувати ліву лапку замість правої охоче використовують деякі гризуни і кішки.

l3

Вам також може сподобатись...

1 Відповідь

  1. Гру 24, 2014

    […] Да Вінчі однаково добре володів як правою, так і лівою рукою. Однак більшість його текстів написані таки лівою. Про […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *