Цікаве про котів і кішокВаш кіт знову напаскудив в черевики, обдер шпалери або пірнув в акваріум за рибками? Не поспішайте витягувати зловмисника з-під дивана і давати йому перцю. Прочитайте ці кумедні факти – і, можливо, ви пробачте своєму вихованцеві його пустощі.

1Як ви думаєте, для чого кішці хвіст? Напевно, щоб виражати емоції? А ось і ні: за допомогою нього вона керує своїм тілом і тримає рівновагу.

А для чого вуса? Для того щоб розрізняти запахи? Знову мимо: ці «рецептори» допомагають кішці з’ясувати, пролізе вона в вузький отвір чи ні. Виходить, очі її можуть і обдурити.

Якби кішок вирішили дактилоскопувати, то у них збирали б відбитки НЕ лап, а носів: малюнок носа кожної мурки так само неповторний, як відбиток людського пальця.

7Що може бути спільного у кота, верблюда або жирафи? Ці три тварини пересуваються незвично: лівою-правою, лівою-правою. Всі інші представники тваринного світу ходять за традицією: правою-лівою. До речі, перший спосіб набагато вигідніший: саме завдяки йому кішка розвиває високу швидкість і ступає безшумно. Так що не вірте прикметами і не бійтеся вставати вранці з лівої ноги.

З усього світу котячих тільки кішці «дозволено» тримати хвіст трубою під час руху. У найлютіших її родичів – тигра, лева і ягуара – він звисає між лап.

Кішка практично не пітніє, за винятком … подушечок лап. А ось вони дуже активно виділяють вологу, особливо, коли тварина хвилюється. Наприклад, при огляді у ветеринара або на виставці – серед «конкурентів».

Якщо придивитися, то можна побачити, що коти ходять «навшпиньки», опираючись на пальці.

Спілкуючись один з одним, коти використовують близько сотні різних звуків: від дружнього бурчання до агресивного виття. А ось нявкання приберігають спеціально для нас.

1-pomet_c009Кішка – справжня мати-героїня: за свій недовгий вік вона здатна народити і «поставити на лапи» сотню кошенят.

Кішки – прекрасні індикатори вашого настрою. Якщо ви сумуєте, разом з вами буде «хандрити» і ваш вихованець.

Домашня кішка – справжній контролер. Вона тримається біля вас зовсім не тому, що їй нудно: просто хоче стежити за кожним вашим кроком.

30% часу неспання кішка витрачає на себе кохану: на вилизування та інші «косметичні процедури».

Навіть перебуваючи в тисячах кілометрів від рідних місць, кішки здатні знайти дорогу додому. Вчені пояснюють це тим, що тварина вміє відчувати поле тяжіння нашої планети і безпомилково визначає своє місцезнаходження на її невидимій карті.

Кішка може не тільки сидіти в присутності короля, але і їхати в окремій кареті попереду нього. Саме так і відбувається в Сіамі під час коронації кожного нового монарха.

0

Вам також може сподобатись...

2 коментарі

  1. Гру 22, 2014

    […] ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаве про кішок і котів […]

  2. Січ 10, 2015

    […] допомогу автолюбителям – наповнювач для котячого туалету. Якщо посипати наповнювачем навколо шин, то це […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *