Цікаве про Київ



22Точний рік народження Києва досі невідомий і, певно, назавжди залишиться таємницею. Дослідження археологів свідчать про те, що сліди перших поселень на київських землях належать до 6-7 ст н.е. Перші згадки про місто в літописних зводах з’явилися тільки в 860 році, але офіційною, прийнятою ще за часів СРСР точкою початку його історії вважається 482-й рік. Таким чином, в 2012 році українська столиця відзначила своє 1530-є день народження.

Примітно, що в 11-му столітті площа Києва багаторазово перевищувала площу багатьох провідних європейських міст. Тоді на його території могли вміститися 10 Парижів і цілих 50 Лондонів! Сьогодні Київ входить до шістки найбільш населених мегаполісів Європи. Його випереджають тільки Москва, Лондон, Санкт-Петербург, Берлін і Мадрид.

Київ неофіційно носить звання «каштанової» столиці. У травні він тоне в квітучих каштанах і стає не менш красивим, ніж японські міста в нарядах з квітучої сакури.

У столиці України розташована одна з найбільш незвичайних світових пам’яток. Вона присвячена сміттєвозу. На похилому постаменті височить трудяга ГАЗ-53, який працював на вулицях Києва в 1970-і роки. До місця вічного спочинку машина під’їхала своїм ходом і, як стверджують творці проекту, вона досі в робочому стані.

54Київ – одне з найзеленіших міст Європи. Якщо умовно поділити всі землі з посадками порівну між киянами, на кожного жителя виходить не менше ніж 20 кв.м. Загальна ж площа зелених насаджень міста дорівнює 56 тис. гектарів.

Саме в Києві знаходиться найглибша в світі станція метрополітену – «Арсенальна». З поверхнею землі її розділяють 105 метрів. Ще одна станція місцевого метро – «Золоті ворота» – в десятці найкрасивіших у світі.

Київськими вулицями проїхався перший в Російській імперії електричний трамвай. Сталося це в 1892 році. І перші пасажирські перевезення на цьому транспорті теж були організовані саме в Києві.

Як відомо, Лиса гора названа так за практично повну відсутність на ній лісових насаджень. Любителі окультного і непізнаного вважають її «облисіння» підступами нечистої сили. Насправді все набагато простіше. Дерева на горі в свій час були масово вирубані, оскільки кияни палили ними в печі.

31У Києві можна помилуватися, мабуть, найбільш незвичайним православним храмом у світі: Андріївським собором. На ньому ніколи не було дзвонів. Як свідчить легенда, в дуже давні часи на місці Києва і собору були глибокі води. Вони зійшли, як тільки святий поставив на Андріївській горі хрест. Він же передбачив народження міста та будівництво храму. Місцеві жителі спорудили храм, але не стали споруджувати на ньому дзвіницю: вони вірили, що при перших звуках дзвонів вода, яка пішла під землю, могла повернутися і затопити все довкола.

У 1912 році в Києві було завершено будівництво найвищої на той час будівлі у Східній Європі – Будинка Гінзбурга. Він виріс над містом на 12 поверхів, причому один поверх дорівнював 4 метрам. Тоді ця будівля дійсно вважалася хмарочосом. На жаль, вона не збереглася: будинок було зруйновано під час бомбардувань в 1941 році. Сьогодні всі рекорди за висотою і в Києві, і в Україні побив 168-метровий житловий комплекс на Кловському узвозі.

Найменшою за протяжністю головною вулицею серед європейських столиць вважається Хрещатик. Його довжина – всього 1 300 м. Хрещатику належить ще один європейський рекорд: це найширша головна вулиця (75 м від одного боку до іншого).

76

Вам також може сподобатись...

2 коментарі

  1. аня сказав:

    це клас. я б хотіла знати ще більше.

  2. аня сказав:

    клас

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *