Цікава інформація про водуБільшість з нас знають про воду тільки те, що без неї «ні туди ні сюди». Але вона приховує багато загадкового, і багато її властивостей не вивчені до цих пір. До Вашої уваги маловідомі і цікаві факти про воду!
1Скільки станів у води?

Зі шкільної програми ми знаємо, що вода – рідка речовина, яка залежно від температури може бути твердою чи газоподібною. Насправді у неї не три стани, а набагато більше: 5 – коли це рідина, 14 – при мінусових температурах. А якщо вода перенасичена метаном, вона навіть може спалахнути.

 Чи всяка вода замерзає при температурі нижчій від нуля?

Не всяка. Дуже чистій воді, позбавленої домішок, температури трохи нижче нуля буде недостатньо – вона як і раніше залишиться рідкою. Але й для неї є свій поріг замерзання: просто він нижчий, ніж у звичайної води.

В якій країні найчистіша вода? 2

За даними дослідження ЮНЕСКО Фінляндія зайняла перше місце серед 122 країн світу. До речі, за цими ж дослідженнями сьома частина жителів нашої планети п’є воду, використовувати яку небезпечно для здоров’я …

Яка вода швидше перетвориться на лід – холодна чи гаряча?

Як не дивно, гаряча, хоча перед тим як замерзнути, їй потрібно повністю охолонути. Ця властивість води належить до дивних фактів: чому так відбувається, вчені до цих пір не пояснили. Можливо, за доказ цього феномена колись будуть давати Нобелівську премію, як за гучну теорему Пуанкаре …

А що буде, якщо «переохолодити» воду?

З водою, що при температурі трохи нижче нуля стає льодом, при екстремальних мінусових температурах починаються дивовижні метаморфози. Заморозивши воду до -120 °, вчені виявили, що вона стає в’язкою. Ще якихось 15 ° нижче нуля – і вийшло щось схоже на скло.

Вода вбиває

Саме «водним» способом поширюються найнебезпечніші для людини хвороби. Сьогодні подібним чином передається до 2/3 інфекцій. За статистикою, щороку вмирають близько 25 млн жителів планети, які вживали заражену воду.

11Але без неї немає життя!

Все живе на нашій планеті містить воду і загине, якщо її втратить. Тварини – це вода на 75%, картопля – на 76%, а кавун складається з неї на 96%. В тілі людини близько 70% води, але залежно від віку цей показник змінюється. У тілі новонародженого її більш ніж 85%, в ​​тілі старого – близько 50%. Виходить, при старінні ми втрачаємо воду. А за своє життя встигаємо випити близько 35 тонн води!

Вода-дієтолог

«Сидіти на хлібі і воді» – значить голодувати, але не від хорошого життя. Але люди з надмірною вагою дійсно можуть «сісти на саму воду», виключивши з раціону інші напої, і значно скинути вагу. На думку дієтологів, це один з найефективніших способів схуднення.

Вода-кардіолог

Вживання достатньої кількості води в день – не менше 6 склянок – набагато знижує ризик серцевих нападів.

Найбільш «гламурна» вода

Є й така: продається в Лос-Анджелесі, наливається в пляшечки, прикрашені камінцями Swarovski. Має ідеальний кислотно-лужний баланс і, кажуть, непоганий смак. За літр такої водички багатії охоче платять по 90 доларів.

Водні багатства України – мінеральні води

На території нашої держави є близько 500 джерел з природною мінеральною водою. Це, зокрема, “Нафтуся”, “Свалява”, “Поляна квасова”, “Лужанська” тощо. До прикладу, аналогів “Нафтусі” (до слова, вона не дуже смачна, але корисна) за кордоном немає. До того ж це джерело є невичерпним, бо постійно оновлюється завдяки талій воді та опадам.
0Труфанецький водоспад, Україна

Вам також може сподобатись...

6 коментарів

 1. Анита сказав:

  спасиба вам выручили

 2. Настя сказав:

  Дуже цiкава iнформацiя

 1. Гру 6, 2014

  […] Американці не дуже розбірливі в їжі, про що свідчить популярність Макдональдсів і кількість огрядних жителів Штатів. А от те, що вони п’ють, їм геть небайдуже. В країні видані патенти приблизно на 800 марок питної води. […]

 2. Гру 22, 2014

  […] більшість котів перестає муркотіти, якщо чує звук води, що тече. Трюк використовується ветеринарами, коли […]

 3. Гру 26, 2014

  […] | Автор: admin | Коментарі відсутні ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікава інформація про воду Про те, що життя на Землі виникло з води – знають […]

 4. Січ 15, 2015

  […] черствіє. При -10° і нижче цей процес теж припиняється. Вода, виділена крохмалем, вся не випаровується, а […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *