Топ-7 найкрасивіших птахів світу1. Індійський павич

pavuchВажко змагатися з королівською величчю розкішного хвоста павича, що нагадує низку дорогоцінних каменів. Тому не дивно, що павич лідирує в десятці найкрасивіших птахів світу, урочисто займаючи перше місце.
Павич був знаменитістю в усі часи. Ось вже 3000 років його зображують на предметах мистецтва, оспівують в легендах, релігії та літературі, зображують на національній та комерційної символіці.
Так, він вважається священним птахом в іудаїзмі, національним символом М’янми, Ірану та Індії. Уже багато років на логотипі знаменитої телекомпанії в Америці (NBC) – зображення павича.

2. Золотий фазан

bird

Визнаний одним з найбільш чудових представників пернатих. Самці славляться своїм дивовижно яскравим оперенням і багатим хвостом. Золотисте з чорними смугами оперення голови фазана нагадує головний убір фараона – Немес, завдяки чому птах виглядає ще величніше.
Легендарний ватажок аргонавтів Ясон під час свого знаменитого походу за золотим руном спокусився золотом оперення цього птаха і привіз дорогоцінний трофей до Греції. Фазан присутній в сюжетах багатьох казок і легенд. Пам’ятаєте казку про Жар-птицю? Саме золотий фазан з його блискучим оперенням, що мешкає в Китаї, став прототипом цієї казкової чудо-птиці.

3. Вінценосний журавель

bird3
Вважається одним з найбільш красивих і романтичних птахів у світі, виділяється аристократичним виглядом. Це досить великий птах, та це, однак, не заважає йому бути дуже витонченим і граціозним. У висоту він має більше ніж метр, а розмах його крил становить 198 см. Голову журавля вінчає золотий чубчик, що нагадує королівську діадему.
Протягом довгих років птиця символізує найдорожчі людині цінності. Завдяки своїй моногамності уособлює сімейне щастя. Також вона вважається символом довголіття. Будучи найромантичнішим птахом, вінценосний журавель виконує захоплюючі шлюбні танці для своєї обраниці, пускаючись у граціозний танок зі складними «па».

4. Великий райський птах

bird4
Мабуть, найбільша модниця світу птахів, що славиться екстравагантними «нарядами» від кутюр. В її яскравому оперенні оригінальним чином поєднуються найбільш насичені забарвлення. Прикметна особливість її вигляду – розкішне палаюче віяло хвоста. Великі райські птахи мешкають переважно у високогірних лісах Австралії, Нової Гвінеї та Індонезії. На жаль, ці красуні на очі трапляються дуже рідко.

5. Нікобарський голуб

bird5
Екзотичний мешканець тропіків, який живе на незаселених островах. Прикметна особливість цього різновиду голуба – шлейф з різнокольорового довгого пір’я навколо шиї, на зразок царської мантії. Пір’їни нікобарського голуба іскряться веселковими переливами не гірше від дорогоцінних каменів. Особливо чудово птах виглядає на яскравому сонячному світлі.

6. Качки-мандаринки

bird6
Ці птахи вважаються найгарнішими представниками сімейства качиних. Їх барвисте оперення милує око своєю яскравістю і оригінальним поєднанням кольорів. Ореол їх проживання на Далекому Сході. Качок-мандаринок дуже шанують в Китаї. Їх часто зображують у мистецтві як символ вічної вірності. У зв’язку з цим, зображеннями качок-мандаринок декорують приміщення для проведення шлюбних церемоній.

7. Червоний ара                   

bird7
Птах була удостоєний звання “король папуг”. Представники цього виду можуть похвалитися яскравим, крикливим забарвленнням оперення. Це не тільки дуже гарний, але і надзвичайно розумний птах. Папугу ара можна навчити розмовляти, а його словниковий запас може досягати більше ніж 100 слів. Проте зовнішні дані принесли папузі більше горя, ніж щастя. Ара користувався величезним попитом у індіанців. Його м’ясо вживали в їжу, а красивим пір’ям прикрашали ритуальні убрання. Все це призвело до того, що ара зараз практично на межі зникнення. Папуги ара живуть до 80 років. Зустрічається в природі від Еквадору до Мексики, в тропіках Амазонки і в Болівії.

Вам також може сподобатись...

4 коментарі

 1. Лис 13, 2014

  […] Читайте детальніше про тварин та птахів. […]

 2. Лис 19, 2014

  […] – батьківщина багатьох цікавих тварин і птахів. У тропічних лісах Центральної Африки живуть горили і […]

 3. Гру 4, 2014

  […] вийде «народжений плавати літати не може». Ці птахи дивовижні плавці, але повітряні простори їм […]

 4. Гру 19, 2014

  […] кажанами. А гастрономічна любов італійців до співочих птахів призвела до того, що в країні були повністю винищені […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *