Те, що ви точно не знаєте про футбол!


foot1. Здавалося б, у футбол грають всі. Проте, на цю гру накладено офіційне вето в шести світових державах: наприклад, в Афганістані та Камбоджі.
2. У світовій футбольній практиці відомий випадок, коли 11 гравцями, що вийшли на поле, стали представники однієї родини. Це були діти польського муляра, причому всі – юнаки і чоловіки 15-28 років. Сам багатодітний батько через похилий вік вже не міг брати участь у матчі, але його на трибуні гаряче вітали глядачі. Сімейна команда програла свій матч, однак це не зіпсувало настрою присутнім.
3. Що буде, якщо м’яч залетить у ворота в результаті форсмажорних обставин? Його, напевно, зарахують як гол. Принаймні, саме так і сталося в Бразилії, коли під час футбольного поєдинку на поле занесло парашутистів. Причому саме занесло сильним вітром, що не дозволив їм контролювати посадку. Один з повітряних гостей приземлився прямо на голкіпера, коли той вже приготувався до прийому м’яча. М’яч опинився у воротах, а гол був зарахований. На протести скривдженої команди суддя тільки розвів руками: мовляв, що поробиш, хлопці, доля у вас така …
4. Найбільше стовпотворіння було на футбольному полі Гельзенкірхена (Німеччина) під час матчу, що відбувся в 1959 році. Напередодні з’ясувалося, що через помилку організаторів на один і той же час призначені відразу два поєдинки: футбольний та гандбольний. Спортсмени не побажали поступатися один одному, та й квитки на обидві гри вже були продані. Так що на полі одночасно штовхалися, заважаючи один одному, 22 футболіста і 28 гандболістів
5. В Ізраїлі поки так і не вирішили, чи можна грати в футбол у суботу. З одного боку, для глядачів це розвага. Але ж для футболістів – праця, і важка. А працювати в суботу іудеям не можна. В результаті законопроект про дозвіл суботніх ігор виносився на порядок денний парламенту вже 36 разів і кожного разу відхилявся.
6Japan's Honda kicks his team-mate Nagamoto as a joke during their first training session for the 2010 FIFA Soccer World Cup in George. Деякі фанати настільки люблять футбол, що готові пожертвувати заради нього життям. Громадянин Югославії на прізвище Раданович так не хотів запізнитися на матч у Белграді, що зміг зупинити поїзд. Причому вельми банальним способом – ліг на рейки. Машиніст помітив відчайдушного вболівальника і все-таки встиг загальмувати, але в тільки останній момент.
7. А чи знаєте ви, що, кричачи з трибун багаторазове «оле!», вболівальники, самі того не знаючи, виголошують хвалу Аллаху? Спочатку цей заклик прийшов в футбол з Іспанії, а запозичений він був на кориді: вигуком «оле!» там підбадьорювали тореадорів. А ось іспанці перейняли цю кричалку від арабів, які захопили їх землі в далекому 8му столітті. Тільки тоді вона не була кричалкою, а використовувалася під час молитов і позначала звернення до Бога.
8. Гравці порізному реагують на червону картку. Найбільш неадекватними вчинками відзначилися італієць Фернандо Д’Ерколе (він відібрав у арбітра карточку і з’їв її) і іспанець Хосе Сілва (він щосили штовхнув суддю у плече).
9. З усіх країн, що коли-небудь брали участь у чемпіонатах світу з футболу, тільки Бразилія завойовувала путівку на всі ЧС. А ось виступала на них з різним ступенем успішності.

Вам також може сподобатись...

2 коментарі

  1. Лис 22, 2014

    […] встояти перед національною любов’ю італійців до футболу. Країна проводить власний чемпіонат з цієї гри, в […]

  2. Гру 6, 2014

    […] дійсно дуже туманний, щороку страждають місцеві футболісти, фанати і судді. Взимку, коли міста Англії огортаються […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *