Солодкі факти про цукерки4Колись цукерки вважалися ліками і навіть перекладалися з латинської як «готове зілля». В Стародавньому Єгипті солодощі робили з меду і фініків, древні римляни додавали до меду горіхи, кунжут і макові зерна. Наші предки ласували затверділим кленовим сиропом. Цукерки в більш звичному для нас вигляді з’явилися тільки в 16-му столітті. Це були зацукровані шматочки фруктів, які лікарі прописували хворим.

Улюблений десерт багатьох ласунів – шоколад – пережив різні часи. В епоху європейського Відродження його вважали лікарським засобом. А коли таке «лікування» не дало позитивних результатів, шоколаду почали приписувати бісівські властивості. Особливо не радили їсти його вагітним жінкам: лякали, що тоді у них народяться чорношкірі малята.

Скажи, яку начинку ти любиш, – і я скажу тобі, хто ти. За результатами дослідження німецьких вчених, невиправні романтики надають перевагу цукеркам з полуничним наповнювачем, творчі люди – з кокосом, скромні – з горіхом, а прагматики – з вишнею.

На початку 19-го сторіччя на світських прийомах в Росії процвітала крадіжка цукерок. Просто в ті часи кондитерських фабрик ще не існувало. Всі цукерки були ексклюзивом, який виготовлявся приватними кухарями. Іншої можливості поласувати цукеркою, як на світському прийомі, у любителів солодкого не було. Ось вони і запасалися цукерками, нишком складаючи їх в ридикюлі.

Найстаршими і найпопулярнішими цукерками в світі вважаються праліне. Їх почали випускати ще в 17-му столітті. Перша пробна порція була вручена французькому послу в Німеччині, який гідно оцінив ласощі. Німці і зараз є великими шанувальниками праліне і прекрасно його готують. Баварці дуже люблять цукерки з начинкою зі смаком пива, французи – з сиром. А ось фінські цукерки наважиться спробувати не кожен ласун. Адже вони бувають солоними, кислими і навіть можуть пахнути нафтою.

1Першою цукеркою, яка побувала в космосі, є чупа-чупс. Коли російським космонавтам на навколоземній орбіті захотілося солодкого, їм вислали коробочку цих льодяників.

Швейцарія славиться не лише найдорожчими годинниками, але і найдорожчими цукерками. Ці солодощі не відрізняються якимось особливим смаком, але в їх фантиках, до речі, їстівних, містяться справжні золоті нитки. Коробочка таких цукерок коштує сто доларів. Хоча подібна дорожнеча – виняток. А ось в Бельгії цукерки дешевші ніж 20-30 євро за кілограм взагалі знайти важко. Адже більшість з них робляться не фабричним способом, а вручну.

Найважча цукерка в світі важила 3 тонни. Нью-йоркцям треба було добряче попрацювати, адже, окрім кондитерського, треба було опанувати ще й будівельне ремесло.

Найбільша коробка цукерок  (1,5 х 2,5 метри) вмістила 800 кіло шоколаду.

Банальне «з мене шоколадка», втілене в життя, – найкращий спосіб заслужити собі хороше ставлення людини. Як кажуть американські соціологи, той, хто часто пригощає цукерками «потрібних» колег, піднімається по службових сходах набагато швидше за своїх більш скупих конкурентів.

2

Вам також може сподобатись...

5 коментарів

 1. Лис 30, 2014

  […] напоями вважалися тільки вишукані на ті часи кава, шоколад і […]

 2. Гру 1, 2014

  […] коробка цукерок  (1,5 х 2,5 метри) вмістила 800 кілограмів […]

 3. Гру 19, 2014

  […] хвиля сиропу заввишки близько 2 м. Причиною солодкого форс-мажору став вибух величезної […]

 4. Гру 30, 2014

  […] солодке і не представляє життя без шоколадок або цукерок. Завдяки нашій любові до солодощів, виробники […]

 5. Бер 12, 2016

  […] солодке і не представляє життя без шоколадок або цукерок. Завдяки нашій любові до солодощів, виробники […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *