Цікаве про сміх44Сміятися не тільки приємно, але й дуже корисно для здоров’я. Лікарі зауважили: у веселих людей хвороби серця зустрічаються майже наполовину рідше, ніж у тих, хто постійно піддається зневірі. Сміх також дуже корисний тим, хто страждає бронхолегеневими захворюваннями: повітря, що виходить з легень зі швидкістю близько 100 км/год, позбавляє дихальні органи від застою слизу. Не випадково японські лікарі прописують сеанси сміхотерапії хворим на туберкульоз.

В цілому вчені радять сміятися не менше 17 хвилин в день. Тоді можна буде сміливо додати до відпущеного нам часу один зайвий рік.

Вміння і бажання сміятися залежить від нашої приналежності до тієї чи іншої народності. Найчастіше посмішку можна помітити на обличчях бразильців і кубинців, а ось жителя Скандинавського півострова розсмішити досить важко. Хоча і він зайдеться реготом, якщо з’їсть хоча б одне зернятко «квітки сміху», що росте на Аравійському півострові. Безпричинний півгодинний сміх в цьому випадку гарантований. У квітки сміху є ще одна цікава функція – він знімає зубний біль.

Від душі посміятися – значить наситити організм додатковою порцією кисню, оскільки у людини, що сміється, активно виробляються ендорфіни.

3Здатність сміятися приходить до нас не відразу: маля до тримісячного віку, на диво, серйозне, зате потім від душі обдаровує близьких щедрими посмішками. До шести років середньостатистична дитина – справжній реготун: він сміється близько трьохсот разів в день. А от дорослі порівняно з дітьми – явні аутсайдери: в день вони сміються всього 15 разів.

У сміху і ридання багато спільного – і в частоті дихання, і в міміці. Це чудово доводять знову ж маленькі діти, які можуть безтурботно засміятися, а вже за мить – заплакати.

Якщо ви сидите на дієті і все-таки спокусилися плиткою шоколаду, включіть хорошу комедію, посмійтеся хвилин 10-15 – і зайві калорії «вивітряться» з вашого організму.

Сміх і його вплив на людину вивчає спеціальна наука, яка називається гелотологія. Вчені, які займаються дослідженнями, запевняють: сміх може викликати стан щастя.

Посмішки можна продавати і купувати – наприклад, в рекламних цілях. Найкраще це виходить у американця Тодда Гордона. Один його білозубий голлівудський «чііііз» коштує близько 4000 доларів.

Сміятися набагато простіше, ніж хмуритися. Посмішка рухає 13 наших лицьових м’язів, а от щоб скорчити похмуру міну, треба задіяти 43.

Навіть той, хто панічно боїться лоскоту, не засміється, якщо почне лоскотати сам себе. Пильний мозок відразу зможе розпізнати, що ці дії на організм виходять від самої людини, і не дасть команду іншим ділянкам мозку.

45Сміх здавна цінували філософи. Арістотель вважав, що тільки він, а також здатність думати, відрізняє людину від представників тваринного світу. І все-таки мудрець помилявся. В світі фауни є представники, які вміють сміятися: це пацюки і мавпи. Правда, щоб їх розсмішити, потрібно їх гарненько полоскотати.

Сміх може бути не тільки добродушним і безтурботним. Іноді він виражає приховану загрозу або бажання познущатися над об’єктом «веселощів».

У 1962 році була зафіксована справжня епідемія сміху. Три школярки з села в Танзанії раптом зайшлися безпричинним реготом. Потім сміх передався їхнім одноліткам, потім охопив школу, а пізніше – інших дітей, які проживають в селі, а також хлопчиків і дівчат навколишніх сіл.

Відомий випадок, коли людина, яка була великим песимістом, померла від сміху. Це сталося з кубинським поетом Хуліаном дель Касалья, який часто впадав у зневіру і писав похмурі вірші. Одного разу під час вечері в ресторані з приятелями він почув дуже кумедний анекдот і засміявся так, що аорта не витримала навантаження.

Американський астронавт обов’язково повинен мати почуття гумору, вміти жартувати і сміятися. Це перевіряється фахівцями з відбору претендентів разом з іншими якостями, в тому числі фізичною витривалістю.

7

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *