Слідами Гаррі ПоттераСлідом за книгами про Гаррі Поттера величезну популярність завоювали і всі вісім фільмів. І зараз, плануючи поїздку до Великобританії, і діти, і дорослі мріють побувати в місцях, де знімалися сцени з героями Джоан Роулінг. Однак шанувальникам Гаррі Поттера варто врахувати, що зйомки проводилися не тільки в Лондоні, але і за його межами, і для того щоб побачити все, знадобиться не менше тижня.

5555Для початку варто відправитися в Музей Гаррі Поттера, що розташований приблизно в 30 кілометрах від Лондона. В його головному залі протягом 10 років проходили зйомки всіх восьми фільмів. Музей був відкритий в 2012 році в павільйонах студії «Ворнер Бразерс». Тут можна побачити не тільки костюми і реквізит до кінофільмів, наприклад знаменитий чарівний капелюх, але також і будинок Гаррі, і село Гогсмід, і навіть літаючий автомобіль містера Візлі. Крім того, в музеї при бажанні можна «пов’язати» чарівними спицями місіс Візлі або попити маслопива. Наприкінці екскурсії варто заглянути в сувенірний магазин і купити форму студента Гогвортсу на пам’ять про Гаррі Поттера. Квиток для дорослого відвідувача обійдеться в 29 фунтів, для дитини – 21,50 фунт.

55-Годрикова Долина – це чарівне місце під назвою Лекок, яке розташувалося неподалік від бальнеологічного курорту міста Бат. Тут жили батьки Гаррі. Вузькі вулички, по яких приємно не поспішаючи пройтися, суцільно всіяні старовинними будинками. Після загибелі батьків Гаррі переїхав в передмістя Лондона, в містечко Літтл-Вінґіні, до своїх тітки і дядька, і прожив в їхній родині до дев’яти років, аж поки за ним приїхав Гегрід. -00Подорож Гаррі Поттера в чарівний світ почалася з вокзалу Кінгс-Крос. У 1964 році в одному з потягів, що виїжджали звідси, познайомилися батьки майбутньої авторки книг про Гаррі Поттера. Сам Гаррі їде в Гогвортс з платформи 9 і три чверті, на яку потрапляє через стіну між платформами 4 і 5 Можна просто поглянути на стіну, але якщо пройти на платформи 9,10 і 11, то в очі кинеться візок, який наполовину застряг в стіні. По сусідству з вокзалом Кінгс-Крос розмістився вокзал Сент-Панкрас, де у фільмі «Гаррі Поттер і таємна кімната» припаркував свою машину Візлі. 888Дуже красивий ринок Ліденхолл в вікторіанському стилі з розписною стелею, у фільмі «Гаррі Поттер і філософський камінь» перетворився в Алею Діагон, а ринковий магазин оптики – в паб «Дірявий казан». Цікавою є і будівля, де розташувалася Дипломатична місія Австралії. В її холі знімали приміщення чарівного банку «Грінготс». Воно знаходиться на Стренд-стріт. На жаль, будівлею доведеться милуватися тільки зовні, всередину потрапити неможливо.

9999Лондонський зоопарк Гаррі відвідав, коли відправився до Будинку рептилій, де, зустрівшись з пітоном, усвідомив, що може розмовляти зі зміями. Зоопарк – чудове місце, тут можна весело і пізнавально провести весь день, спостерігаючи за життям більш ніж 650 видів різних тварин.

786Також можна спуститися в метро на станцію «Вестмінстер», де юний чарівник з’являється у фільмі «Гаррі Поттер і орден Фенікса». Під час зйомок її повністю перекривали, незважаючи на те що «Вестмінстер» – одна з найстаріших і найпопулярніших станцій і знаходиться поряд з такими пам’ятками Лондона як Вестмінстерське абатство, Парламент і «Лондонське око». На площі Пікаділлі, незмінно популярної у всіх гостей столиці Великобританії, знімали сцену нападу смертежерів на Гаррі з друзями в кафе у фільмі «Гаррі Поттер і Дари смерті». Смертежери побували ще на одному культовому місці Лондона – Трафальгарській площі, промчавши над колоною Нельсона.

09Оглянувши Лондон, можна вирушати в подорож по всій Великобританії, оскільки географія зйомок фільмів про Гаррі Поттера є великою. Приблизно година шляху від Лондона – і ось ми в Оксфорді, де знаходиться один з найпрестижніших коледжів, Крайст-Черч, Великий зал якого став праобразом Гогвартського залу. Коледж відкритий для прийому не кожен день, тому потрібно заздалегідь ознайомитися з його розкладом. Приїхавши сюди, в першу чергу варто заглянути в обідній зал коледжу, побувати на його сходах і у дворі. Готична архітектура будівлі і вітражі з середньовічними візерунками зачарують будь-кого.

099Середньовічна Бодліанська бібліотека Оксфородского університету була задіяна відразу в трьох фільмах про Гаррі Поттера – то як Гогвортська бібліотека, то як Гогворська лікарня. У бібліотеці зберігається понад 11 мільйонів рідкісних книг, в тому числі і рукописів. Свого часу тут побували Оскар Уайльд, Клайв Льюїс, Джон Толкієн. 567Після Оксфорда є сенс відвідати Глостер, розташований від Лондона в півтора годинах їзди потягом. За чутками, в Глостерському соборі, де у фільмі мешкають Безголовий Нік і Плаксива Міртл, насправді теж можна зустріти привидів – ченців древнього монастиря. До речі, сцена, де Гаррі і Рон рятуються від троля, знімалася саме в цьому соборі. 

098Старовинний замок Алник в Нортумберленді на півночі Англії знаходиться у чарівному місці. Він був заснований в XI столітті. Його оточують розкішні сади з фонтанами, і в одному з садів розміщений найбільший у світі будинок на дереві. На території замку під керівництвом мадам Гуч освоювали уроки квідичу юні чарівники. До речі, замок житловий, і лише деякі його зали відкриті для відвідування.

7890Дуже красивий віадук Гленфіннан з 21 аркою в Шотландії відомий тим, що по ньому мчав Гогвортський експрес за маршрутом Лондон – Гогсмід. Сюди найкраще відправитися зі столиці Шотландії – Единбургу і потім проїхатися по дуже мальовничій залізниці Великобританії на справжньому лондонському паровозі компанії Jacobite Steam Train, але зробити це можна тільки в період з травня по жовтень. Ціна за одного дорослого –  від 29 фунтів. У вагоні D відтворена атмосфера Гогвортського експресу: всі полички забиті валізами, а по вагону їздить візок із солодощами. Дивлячись у віконце, можна милуватися прекрасними пейзажами та старовинними замками.

Вам також може сподобатись...

1 Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *