Що таке “північне сяйво”?Сторіччями люди ним милувалися, водночас гадки не маючи, що ж таке Полярне сяйво. Ескімоси, до прикладу, пояснювали це явище так: світло випромінюють душі померлих на шляху до неба. В середньовічній Європі вважали, що це – бій, який вічно приречені вести загиблі у битві воїни.

Північне сяйвоА от учені тих часів підійшли до розгадки сяйва трохи ближче. Галілео Галілей назвав це явище Авророю, на честь римської богині ранку. Він визначив, що сяйво виникає внаслідок переломлення сонячного світла в атмосфері. Сучасні вчені вважають, що вогні в небі зумовлені зіткненням електрично заряджених сонячних частинок і атомів з нашої атмосфери – енергія від зіткнення виділяється у вигляді світла. Те, що північне сяйво спостерігається в основному на полюсах, пояснюється тим, що там магнітне поле Землі особливо сильне.

У 2008-му році вчені з Лос-Анджелеса визначили, що, коли дві силові лінії магнітного поля відповідним чином взаємодіють з акумульованою сонячною енергією, то досягається критичний ліміт, і в справу включаються силові енергії магнітного поля, внаслідок чого магнітна енергія перетворюється в кінетичну енергію і тепло.
Найбільш ймовірно побачити північне сяйво взимку у зв’язку з особливим положенням Землі по відношенню до Сонця – коли дні стають короткими, ночі, як правило, темніше. До речі, північне сяйво буває не тільки на північному полюсі, але і на південному теж. На інших планетах, включаючи Марс, Юпітер північні сяйва теж є, тому можна бути впевненими, що наступні покоління, народжені на інших планетах, зможуть стати свідками подібних вражаючих явищ.

aurora

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *