Прапори країн світу. ФОТО
Ще одним стягом, який використовують українці, є червоно-чорний – прапор УПА. Він складається з двох смуг – чорний колір символізує українську землю, а червоний – кров українських борців за незалежність. Червоно-чорний прапор вважають революційним, його запровадили ще Січові стрільці під час І Світової війни. А згодом цей стяг став прапором українських націоналістів, тобто партизанів. Цікаво, що самі упівці в бій йшли найчастіше саме з синьо-жовтими прапорами.
Прапори відрізняються не тільки зображенням, але і пропорціями. Ширина і довжина полотнища зазвичай визначається законодавством країни. Крім зображень, фігур і смуг різного кольору, прапори можуть містити й написи.
Кожен колір на прапорі – символічний, він розкриває певне явище чи історичний факт. Один з найяскравіших прикладів – Кенія, де за основу взято щит масаї. Червоний колір на ньому символізує кров, пролиту народом у боротьбі за незалежність, чорний – власне темношкіре населення країни, білий говорить про світ, зелений – про багаті природні ресурси країни.
Найбільш депресивний колір – чорний – має досить похмуре тлумачення і на прапорах. Зазвичай він говорить про трагічні події в історії країни: наприклад, про жорстокі війни. Виняток з цього правила становлять африканські країни: там на державних прапорах подібним чином позначаються корінні жителі. А ще – Багамські острови, де чорний трикутник проголошує єдність народу.
Прапор Філіппін може вивішуватися в звичайному вигляді – синьою смугою догори – або в перевернутому. В останньому випадку, це стає знаком, що почалася війна.
Всі прапори світу, а їх більше 500, є прямокутниками або квадратами. Крім непальського: він нагадує два з’єднані трикутники. Кожен з них позначає династію, керуючу королівством.
У Данії існує закон, за яким людина несе відповідальність за спалення будь-якого прапора світу і за наругу над ним. Але на датський це правило не поширюється.
Англійські підводні човни, піднімаючись на поверхню, іноді вивішують піратські прапори. Але це зовсім не означає, що на них напали морські розбійники. У Першу світову, коли проводилися випробування субмарин, англійський адмірал А. Вільсон зустрів появу нової техніки дуже вороже. Він сказав, що підводні човни ведуть нечесну війну, і бранців з ворожих субмарин слід вішати, як піратів. Порівняння з піратами дуже сподобалося самим англійцям. Навіть сьогодні, повертаючись після кожного вдало виконаного завдання, підводники часто виставляють напоказ «веселого Роджера».
У Саудівській Аравії ніколи не знімають прапор на знак жалоби.
Зображення майбутнього прапора Аляски запропонував 13-річний підліток. А нинішнє розташування зірок на прапорі США (після того, як до Штатів приєдналися Аляска і Гаваї) – 18-річний юнак Роберт Хефта.
Прапор Канади замість кленового листа міг би бути прикрашений зображенням бобра. Саме цю тваринку в 19-му сторіччі вважали своїм головним символом канадці. Але оскільки полотно із зображенням бобра виглядало б досить комічно і точно не урочисто, згадали про ще один символ, який, за великим рахунком, навіть не був символом: про цукровий клен. Але кленового листа, зображеного на прапорі Канади, в природі не існує. Справжній лист налічує 27 гострих виступів, на малюнку їх тільки 11.
Звання найстаршого прапора у світі гордо носить датський. Перші згадки про червоне полотнище з білим хрестом з’явилися в літописах 1219. За легендою, він був посланий данцям понад: спустився з небес під час їх битви з естами і допоміг здобути перемогу.
1 Відповідь
[…] польоту за межами нашої планети побували український прапор та тризуб, а також пролунав Гімн України. Перша жінка в […]