Пізнавальні факти про кавуПершими кавоманами були не люди, а кози. В 9-му столітті нашої ери ефіопські пастухи помітили, що тварини з задоволенням об’їдають плоди якихось дерев, а потім почувають себе чудово. Про властивості чудо-дерев пастухи розповіли монахам. Саме так і почалася історія кави.

Щорічно земляни випивають сотні мільярдів чашок цього напою. Чи відомий він жителям іншим планет Всесвіту, науці невідомо.

За ступенем популярності в світі каву ставлять в один ряд з нафтою. Це теж свого роду «чорне золото».

Сьогодні, мабуть, жоден медик не ризикне назвати каву лікарським засобом. А ось в 17-му столітті вони всерйоз вважали, що це так. Наприклад, лікарі царя Олексія Михайловича радили йому пити каву, щоб позбутися від головних болів і …  нежитю. А лікарі Близького Сходу прописували каву людям з ослабленим зором, а також хворим на цингу і подагру.

За законами Оттоманської імперії кожен одружений чоловік був зобов’язаний балувати дружину хоча б однієї чашечкою кави в день. Причому не тільки заробляти достатньо грошей для покупки кави, а й особисто її заварювати. За невиконання цього правила жінка могла навіть розлучитися зі своїм жадібним або ледачим чоловіком.

Одна з найдорожчих і екзотичних СПА-процедур – кавова ванна. Практикується поки тільки в Японії. Кажуть, має воістину чудодійний ефект: надає навіть дуже втомленій людині новий заряд сил і бадьорості. Що ж, враховуючи, як фанатично трудяться японці і наскільки вони при цьому втомлюються, для них такі ванни дійсно дуже корисні …

Не так давно кава потрапила на лаву підсудних. Причиною для судового розгляду стали кави-брейки. На думку позивачів – італійських фармацевтів, – ці паузи сприяють розслабленню працівників та зниження ефективності їхньої праці. Однак провідні лікарі довели, що кава – не розслабляючий, а все-таки тонізуючий засіб. Напій був виправданий.

cofКавоманами були багато відомих людей. Найбільш запеклим вважався Бальзак, який щодня випивав близько 60 чашок. Трохи
менше – по 50 чашок в день – пив Вольтер. А Бетховен заварював собі такий міцний напій, який наважувалися спробувати небагато любителів кави.

Кава, як і алкоголь, викликає звикання. Винуватці залежності – пуринові алкалоїди.

Деякі країни присвятили каві офіційне свято. Його відзначають, наприклад, жителі Японії, Коста-Ріки та Ірландії.

В Англії кава довгий час вважалася суто чоловічим напоєм, бо її подавали тільки в чоловічих клубах. Традиція була порушена в 1674 році, коли проти кави збунтувалися жінки. Хоча насправді англійок обурив не сам напій, а те, що чоловіки просиджують за ним годинами і не хочуть повертатися додому.

Класична кава на 98,76% складається з води і на 1,24% – з мелених кавових зерен. Ніякі розчинні порошки навіть близько не згадуються …

У християнській релігії кава – ​​«напій невірних» – була заборонена аж до рубежу 16-17 століть. Саме тоді Папа Климент 8-й спробував її і не знайшов у вживанні кави нічого негожого.

Спортсменам, які беруть участь в Олімпійських іграх, небезпечно налягати на каву. Адже вона внесена до переліку заборонених речовин поряд з допінг-препаратами. Надмірна концентрація кави в сечі може стати приводом розпрощатися і з змаганнями, і з медалями.

kofa

Вам також може сподобатись...

2 коментарі

  1. Лис 17, 2014

    […] – більш економний напій, ніж кава. Кілограм чайного листя можна витратити на 300 горняток […]

  2. Січ 16, 2015

    […] який готується з печива савоярді, намоченого в каві, і з крему зі збитих яєць, цукру і маскарпоне. Завдяки […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *