Пізнавальна інформація про грибиЯкщо вважати гриб живою істотою, а саме так і думають учені, то виходить, що це найбільший організм з тих, які коли-небудь населяли Землю. Більший від слона, динозавра і кита разом узятих! Не поспішайте посміхатися і крутити пальцем біля скроні: те, що ховається від вас під листком, – тільки верхівка айсберга. Ми говоримо про грибниці. У деяких видів грибів – наприклад, у північноамериканських – вона може сягати десятків гектарів і дорівнювати ста тоннам! До речі, грибниця для грибів – не тільки спосіб розмноження, а й спосіб боротьби за виживання. Обплутуючи нею коріння інших рослин, гриби душать своїх «конкурентів».

099Один з найдорожчих грибів на планеті – трюфель. Цей незвичайний гриб поселяється в коренях дерев, але не «нахлібником», а чесним мешканцем. Він щедро платить за притулок, допомагаючи дереву добувати вологу і виконуючи при цьому роль санітара. Обід з трюфелів коштує дорого, і не тільки через їхній відмінний смак. Просто ці гриби складно збирати, а ще складніше – зберігати: вже через кілька днів вони втрачають і аромат, і смакові якості.

Дивно, чому ніхто з режисерів фільмів жаху досі не додумався зняти щось на кшталт «Гриби-вбивці». Адже деякі гриби дійсно можуть спіймати, умертвити і з’їсти свою жертву. Наше щастя, що їхні апетити не дістаються далі від дрібних комах …

Гриби – найбільш невивчені істоти планети. І це незважаючи на те, що вчені відкрили вже більше ніж 100 000 їхніх видів.

А ось ще одна ідея для творців трилерів: гриби буквально захопили Землю. Вони здатні літати, вражаючи цвіллю стіни наших осель та продукти харчування. Деякі види грибів дістаються так високо, куди не літає навіть авіація – у верхні шари атмосфери. Ці істоти неймовірно живучі: вони здатні витримати смертельну для всього живого дозу радіоактивного опромінення і тиск в тисячі атмосфер. Та що там тиск – їх не бентежить навіть сусідство з сірчаною кислотою!

09Більшість грибів впевнено стоять на своїх ніжках, але ходити не вміють. Однак, в світі таки є єдиний «ходячий» гриб – плазмодій, що росте в Росії. Равлик в порівнянні з ним – справжній спринтер, але все-таки цей гриб може за кілька днів проповзти по дереву або видертися на пеньок. Ніжка у плазмодія взагалі немає, адже він нагадує щось середнє між медузою і шматком холодцю. Рухаючись, гриб не йде, а перекочується.

І, нарешті, втішна новина: без грибів нам буде набагато гірше, ніж з ними. Не будемо говорити про те, скількох смачних і ситних страв позбудуться «грибомани». Якщо гриби зникнуть, постраждає екологія нашої планети. Харчуючись органічними речовинами, вони позбавляють Землю від непотрібного «сміття», та ще й підживлюють її екосистему. Гриби – друзі багатьох рослин: вони постачають їм не тільки воду, але і мінерали.

3

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *