Історія реклами


Чи знаєте Ви, що означає “спам”? А коли вперше з’явилася реклама? Дізнайтеся історію виникнення та розвитку реклами і цікаві факти про рекламу загалом! Читайте також приклади провального та недобросовісного піару, зокрема в Україні!
effektivnaya-reklama
Перші рекламні повідомлення з’явилися ще до початку нашої ери – за часів Стародавнього Єгипту. Археологи виявили папірус, залишений господарем якогось раба. Документ розхвалював фізичну витривалість, відмінне здоров’я та інші якості невільника, щоб для нього швидше знайшовся покупець.
8
Перші «рекламщики» з’явилися пізніше – в епоху Стародавньої Греції. Вже тоді по міських вулицях і площах бродили глашатаї, які співали та закликали народ щось купити або скористатися якоюсь послугою.
7Перші близькі до сучасних рекламні оголошення народилися в Стародавньому Римі. Їх писали прямо на стінах будинків. Переходячи від споруди до споруди, городяни могли дізнатися про місце і час гладіаторських боїв, про продаж невільників, домашньої худоби та різних товарів. Щоправда, міська влада всіляко боролася з навалою цього «спаму», караючи авторів.
45Винахід друкарського верстата Гуттенбергом стало справжнім проривом і ознаменував новий період в розвитку реклами. Вважається, що першу офіційну рекламу випустила лондонська газета, яка пообіцяла нагороду за повернення 12 вкрадених коней.
91Як швидко і відносно недорого розкрутити «зірку», продати товар або запропонувати нову послугу? Один з варіантів – замовити придорожній рекламний щит з потрібною інформацією. Особливо в тих місцях, де часто утворюються корки. Поки стоїш у заторі, встигнеш не тільки прочитати, але й завчити написане на щиті …
reklamaОднак, часто на щитах може бути зображена недобросовісна реклама, або ж просто дуже провокативна. Приміром, широкого розголосу набула українська реклама зі словами “Сосну в подарунок”, яка викликала неоднозначні асоціації.
peklamaІсторія знає чимало випадків провальної реклами. Наприклад, один з японських виробників автомобілів свого часу випустив ролик, що рекламує нову модель авто. «Фішкою» сюжету було те, що сама машина так жодного разу і не з’являлася в кадрі: замість неї глядачі бачили красиві лісові пейзажі. Підсумок рекламної кампанії був несподіваним: продажі автомобіля залишилися на колишньому рівні, зате почалося ажіотажне скуповування деревини.
221Ще один рекламний провал трапився в США, коли в рамках соціального антинаркотичного проекту американським школярам були роздані олівці з написами: «Я занадто крутий, щоб вживати наркотики!». З часом олівці списалися, і на них залишився заклик до дії: «… вживати наркотики!».
largeРекламний спам колись був … консервами. Саме під маркою «СПАМ» (SPiced hAM) в 30-ті роки минулого століття випускався сорт американської тушонки. Досить неприємна на смак, вона продавалася погано, і вже до часів Другої світової війни на складах виробника лежала незліченна кількість баночок консерв. Щоб збути не новий і неякісний товар, фірма провела нудну і нав’язливу рекламну компанію. З тих пір спамом стали називати настирливі рекламні повідомлення або попросту рекламне «сміття».
spam_01У фільмах Квентіна Тарантіно дуже важко зустріти назви яких-небудь брендів, які б навіть випадково потрапили в кадр. Режисер настільки не любить рекламу, що придумав вигаданий тютюновий бренд – «Red Apple». І «змушує» своїх героїв курити тільки сигарети цієї марки.
09Радянський лідер Микита Хрущов, який терпіти не міг Америку і все американське, одного разу випадково прорекламував «Пепсі-колу». Йому просто запропонували випити стаканчик цієї води під час національної виставки в Штатах. На наступний день таблоїди всього світу надрукували фото Микити Сергійовича, який п’є “Пепсі”.
pepciУ місті Сан-Паулу (Бразилія) вуличної реклами немає. Вона заборонена місцевим законом, оскільки спотворює обличчя міста і забруднює його прекрасні пейзажі. Свого часу ініціативу мера підтримали 2/3 місцевого населення.
019

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *