Історія новорічної ялинкиЗустріч Нового року з дитинства у нас асоціюється з ялинкою, обвішаною гірляндами та іграшками. Вона стала символом свята і традиція ставити в домівках цю зелену красуню, передається з покоління в покоління вже не одне століття.Читайте цікаві факти про ялинку!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаві факти про новорічних Дідусів

ялинка

Походження звичаю прикрашати ялинку до Нового року

У давнину була традиція просто прикрашати різні дерева, адже люди думали, що дерева наділені силою і в них живуть духи. Тому вони і задобрювали духів прикрасами – яблуками, яйцями і горіхами.

Ялинка завжди займала особливе місце серед дерев. Її вважали деревом безсмертя, яке символізує життя. Це й недивно, адже вона вічнозелене дерево. Тому наші пращури думали, що ялина користується особливими привілеями у сонця, і воно дозволяє їй бути завжди зеленою.

yalunka1Наприклад, у Греції ялинку вважали священним деревом надії, вічності і всього живого. Вважається, що Троянський кінь був зроблений з ялини. Перші прикрашені ялинки з’явилися в 1605 році у Франції в Ельзасі. Згідно з літописом, на свята тут встановлювали ялинку, прикрашену паперовими трояндами, печивом, яблуками, цукром тощо. Цю прекрасну ідею швидко підхопила вся Європа, щоправда, спочатку ялинку можна було знайти тільки в найбагатших будинках. Так що для тих, хто скаржиться, що зараз свята для нас не дешеві, можемо сказати, що в ті часи за ялинку з прикрасами платили, як за корову, або навіть будинок у столиці. У Російській імперії, в складі якої перебувала значна частина українських земель, Новий рік почали святкувати з 1700 року, а ініціатором цього був Петро I. Він ввів нове літочислення на зразок європейських країн. Однак традиція ця не прижилася і після смерті правителя про неї повністю забули. А відродилася вона в часи Катерини, хоча прикрашати хвойні дерева почали ще пізніше – у другій половині 19 століття.

igrashkaЯк виглядала новорічна ялинка в старовину?

В давнину на ялинці можна було побачити розмальовану яєчну шкаралупу, яблука, горіхи, загорнуті в кольоровий папір, золоті нитки, намисто, фігурки з тіста і свічки. Перші кульки зі скла з’явилися в середині 19 століття, тому старовинними іграшками вважаються прикраси, які виготовлені до 1966 року. Це, в основному, кулі з радянською символікою, кукурудзяні качани, космонавти і ракети.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікава новорічна реклама

Де краще поставити ялинку?

Якщо ялинка велика, її краще поставити на підлогу, а якщо ж вона вміщається на столі, то можливий і такий варіант. Але нікому ще не прийшло в голову прикріпити її до стелі. А ось 400 років тому в Німеччині звичай заносити в будинок ялинку тільки зароджувався, і тому було прийнято закріплювати її до стелі верхівкою вниз – зручно і незвично.          

Сучасні зелені красуні

У наш час ялинки встановлюють на всіх великих площах. В Італії – на площі святого Петра у Римі, у Лондоні – на Трафальгарській площі, в Нью-Йорку – в Рокфеллерівському центрі, а в Ріо-де-Жанейро є навіть плаваюча ялинка на озері Лагоа.

Найвища ялинка в світі була поставлена в Мехіко на центральному проспекті в 2009 році, а в ОАЕ в 2010 році ялинку прикрасили кульками з чистого золота вартістю 12 мільйонів доларів. І взагалі, ялинки і прикраси настільки увійшли в моду, що знамениті дизайнери випускають цілі колекції новорічних іграшок. Та й історія ялинки на цьому не закінчується, вона ще обов’язково здивує нас чимось незвичайним.

tree1ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як святкують Новий Рік в різних країнах світу?

Вам також може сподобатись...

4 коментарі

 1. Степан сказав:

  “…Новий рік почали святкувати з 1700 року, а ініціатором цього був Петро I. “… Напевне це стосується Росії, а не Європи і Світу.

 1. Гру 10, 2014

  […] що у різдвяну або ж новорічну ніч ставить під ялинку чи у шкарпетку подарунки. І кожен з цих Дідусів має […]

 2. Гру 22, 2014

  […] під час І світової на Різдво ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історія новорічної ялинки Музична замальовка від […]

 3. Гру 23, 2014

  […] якщо для нас основними елементами новорічного свята є ялинка, запах мандаринок, салат “Олів’є”, шампанське […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *