Цікаві факти про тварин АфрикиАфрика – батьківщина багатьох цікавих тварин і птахів. У тропічних лісах Центральної Африки живуть горили і багато видів різних дрібних мавп, окапі, лемури. В африканській савані – чагарниковому степу – водяться слони, жирафи, леви, леопарди, зебри, носороги тощо. Саме в савані давним-давно і жили перші люди. До Вашої уваги 7 цікавих фактів про тварин Африки.

levu1. Як полюють леви?

Іноді леви нападають на молодих жирафів або слабких буйволів, але зазвичай вони полюють на антилоп. Невеличка група левів улаштовує засідку біля водопою або тихо підкрадається до зграї, ховаючись у густій траві. Вибравши момент, леви кидаються на жертву, стрибають на неї і вбивають, встромлюючи їй в шию гострі ікла. М’ясо дуже поживне, тому після вдалого полювання лев може не їсти кілька днів. До речі, хоча леви-самці і мають вражаючий вигляд, але полюють здебільшого самки.

2.Навіщо слонові хобот?

sloonХобот слона виконує найрізноманітнішу роботу. Головне – це їжа. Слон зриває хоботом траву і листя. Також він може набирати в хобот воду, яку потім п’є або виливає на себе. Хобот – це і ніс слона, який він піднімає догори, нюхаючи повітря. Ще хобот допомагає слонисі піклуватися про слоненя.

2. Чим африканський слон відрізняється від індійського?

Африканські слони більші від індійських. Вуха в них також  більші, а бивні – довші. В індійського ж спина трохи вигнута, а хобот у нього з однією губою (в африканського слона – з двома). Африканський слон живе в жарких сухих степах, а індійський – у тінистих вологих лісах.

3. Який ріст у жирафа?

Ріст жирафа-самця може досягати 5, 5 м. Жираф – найвища тварина. У нього дуже довгі ноги та дуже довга шия. Він харчується листям: хоча й дотягується до дуже високих гілок, їсть усе підряд, навіть колючки.

4. Як жираф п’є?

У жирафа довга шия і ноги, тому йому тяжко дотягнутися до води. Жираф мусит розчепірювати передні ноги або ставати на коліна. Однак коли він п’є, на нього можуть напасти леви.

5. Навіщо зебрам смужки?zebra

Смугаста зебра здається дуже помітною. Але коли зебр багато, їх смужки заважають хижаку намітити собі жертву – окремі тварини не виділяються на тлі інших.

6.Скільки видів зебр?

Три види: звичайна зебра, гірська і зебра Греві. Греві – найбільша серед зебр, а її крик схожий на ослиний.

7. Чим цікава антилопа гну?

Антилопа гну бігає швидше за інших антилоп. Гну живуть в Африці великими стадами, які можуть переміщуватися на тривалі дистанції від однієї водойми до іншої.

Вам також може сподобатись...

15 коментарів

 1. Аліна сказав:

  Чого нема подробніше про Африку

 2. Anton сказав:

  Класна розповыдь

 3. виолета сказав:

  дякую

 4. Bro сказав:

  Дуже дякую.)))

 5. Kira сказав:

  Очень помогло и получила 11.
  б.

 6. артем сказав:

  у меня 2

 7. Валерія сказав:

  Супер розповідь. Мені дуже сподобалось і я отримала 12

 8. Анна сказав:

  Цікавенька інформація

 9. АлоЯ Саша сказав:

  мені дуже сподопалося читати про зебр. І я получила 11

 1. Лис 2, 2014

  […] детальніше про тварин та […]

 2. Лис 5, 2014

  […] може бути спільного у кота, верблюда або жирафи? Ці три тварини пересуваються незвично: лівою-правою, […]

 3. Гру 9, 2014

  […] Африці живуть четверо з п’яти найшвидших у світі тварин: лев, гепард, антилопа гну і антилопа Томпсона. Ще в цій […]

 4. Гру 22, 2014

  […] та африканські леопарди спритно здійснюють стрибки на дерева висотою до 5,5 м. […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *