Глобальне потепління. Фактиkyoto_manhatten_flood_600Сьогодні вже немає жодних сумнівів у тому, що Земля нагрівається. За останні сто років температура Землі підвищилась на  1,3° F, і темп її зростання пришвидшується. Комісія ООН на 90% впевнена в тому, що основною причиною глобального потепління є людська діяльність. Ознаки такого процесу незаперечні:

  • За минулі 50 років товщина арктичної криги зменшилася на 50%. Нині північна полярна шапка тане в літні місяці й може повністю розтанути вже у 2015 році. Загалом, до кінця цього сторіччя полярна льодова шапка зникне назавжди, що призведе до порушення звичних погодних умов.
  • Від крижаного покриву Антарктики, що залишався стабільним десятки тисяч років, поступово відколюються великі шматки. До прикладу, 2002 від льодовика Туейса відколовся шмат завбільшки з Род-Айленд.
  • На кожних 3 см підвищення рівня океану припадає близько 30 м відступу від берегової лінії, що істотно змінить сучасні кордони між сушею та водою.
  • З к.18 століття найспекотнішими роками виявилися 1995, 2005 і 2010; період від 200 до 2009 був найспекотнішим десятиріччям. Вміст вуглекислого газу в повітрі теж зростає. Сьогодні він найвищий за 100 000 років.
  • Із нагріванням Землі тропічні хвороби поступово мігрують на північ. Зими коротшають, і це значить, що небезпечні комахи – збудники вірусів – неминуче ширитимуться на північ.

Прикро, але якби ми навіть зовсім припинили продукувати вуглекислий газ, то все одно в атмосфері вже накопичилося його достатньо, щоби глобальне потепління тривало ще декілька десятиліть. Наслідки глобального потепління можуть призвести до зникнення багатьох прибережних міст.

Науковці виділяють три зони потенційного лиха: Бангладеш, В’єтнам, Єгипет. Ситуація з біженцями стане критичною для їх країн-сусідів.

Однак точку неповернення ми ще не пройшли. Головне, щоб економічні та політичні причини не зумовили глобальну кризу, адже контролювати викиди парникових газів можна.

Вам також може сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *