Факти про колірКольори оточують нас повсюди. То що ж таке колір? Від чого залежить колір предмета загалом? Дізнайтесь про це, а також про види кольорів – хроматичні й ахроматичні, основні й додаткові, пастельні й веселкові кольори. Тут кольорово!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Значення кольорів

colorsКолір

Коли ми спостерігаємо різні кольори – це означає, що ми бачимо хвилі світла з різною довжиною. Світло з однакової суміші всіх кольорів (наприклад, сонячне) здається білимІснують спектральні і неспектральні хроматичні кольори (брунатний, бірюзовий, аква, а також ахроматичні (білий, сірий, чорний). Око людини здатне розрізнити близько 300 хроматичних кольорів, а їх існує значно більше. Вони характеризуються світлотою, кольоровим тоном та насиченістю. Ахроматичні (з грец. “безколірні”) відрізняються між собою тільки світлотою – від чорного до білого + сірі проміжні кольори. Світлота тіла залежить від здатності тіла відбивати світлові промені. Якщо поверхня відбиває більше таких променів – то вона здається світлішою, якщо менше – то темнішою.

slide1Чому ми колір предмета саме такий?

Колір предмета залежить від того, хвилі якої довжини він поглинає і якої відбиває. Червоний автобус, наприклад, поглинає всі кольори, крім червоного. Тому тільки відбитий червоний колір доходить до наших очей.

Веселкові кольори

Насправді, спектр кольорів райдуги неперервний. Але зазвичай виділяють 7 кольорів: червоний, оранжевий, зелений, жовтий, блакитний, синій та фіолетовий. Вперше такий поділ кольорів запропонував Ісаак Ньютон.

Оkolir-farbiсновні кольори

Можна отримати будь-який  колір, змішуючи червоний, зелений, синій кольори. Можна також виготовити фарбу будь-якого кольору, змішавши пропорційно ціан (синюватий), фуксин  (червоний) і жовту фарбу. До трійки основних, додатковими є такі кольори: голубий, пурпурний, жовтий.

Пастельні кольори

Пастельні кольори настправді лише відтінки кольорів. Вони утворюються шляхом додаванням білого до хроматичного чистого кольору. Це м’які тони, дещо приглушені, але свіжі та теплі. Цікаво, що, наприклад, одяг пастельних кольорів, дуже гарно поєднується з білим або ж нерозбавленим чистим кольором – синій з світло-блакитним тощо. Три пастельні тони, які розташовані поряд в колірному діапазоні – створюють дуже вдале і гармонійне поєднання.

12Колір можна виміряти

Кожен колір має фізичні  характеристики. Це, зокрема, яскравість. Якщо її максимально знизити, будь-який колір стане чорним. Протилежний ефект буде, якщо цілком збільшити світлоту. Тоді колір буде білим.  За кольоровим тоном визначають належність хроматичного кольору до якогось спектрального тону. Так проводять поділ на теплі й холодні.

Колір залежить і від емоційного сприйняття

Кольори використовують для маніпулювання людиною, адже деякі їх поєднання здаються привабливими (жовто-блакитний), інші – ні. Доведено, що різноманітні сполучення колірів по-різному впливають на наш емоційний стан.

Блакитні очі

Такий колір очей — результат мутації в гені HERC2. У носіїв такого гена понижене вироблення меланіну у райдужній оболонці ока. Виникла ця мутація приблизно 6–10 тис. років тому в північно-західній частині чорноморського побережжя.

Триколірна зубна паста

Насправді, всередині тюбика паста цілком біла. Кольоровою вона стає в шийці: там розташовані ємкості з потрібними кольоровими наповнювачамиf_1.

Вам також може сподобатись...

6 коментарів

 1. Лис 25, 2014

  […] ароматами, але і за забарвленням. Правда, бачать не всі кольори, а тільки обрані: краще за інших – жовтий, […]

 2. Гру 11, 2014

  […] в нарядах не тільки нареченої, але і гостей. Чорний колір – це колір трауру і […]

 3. Гру 13, 2014

  […] Кожен колір на прапорі – символічний, він розкриває певне явище чи історичний факт. Один з найяскравіших прикладів – Кенія, де за основу взято щит масаї. Червоний колір на ньому символізує кров, пролиту народом у боротьбі за незалежність, чорний – власне темношкіре населення країни, білий говорить про світ, зелений – про багаті природні ресурси країни. […]

 4. Гру 17, 2014

  […] золоте має жовтий колір. Однак, додавши до нього ще якийсь метал, можна […]

 5. Гру 18, 2014

  […] психології кожен колір впливає на свідомість по-різному і має своє значення. […]

 6. Січ 23, 2015

  […] Масу і температуру зірки можна визначити за її кольором […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *