Факти про Китай5Китай – одна з найстаріших світових цивілізацій. Деякі винаходи, які подарували людству предки сучасних китайців, і пам’ятки, створені ними, датуються 5-6 тисячоліттям до нашої ери.Вітаючись, китайці не запитують про здоров’я співрозмовника і не питають «як справи?», а цікавляться, поїв він рису чи ще ні. Щоб не потрапити в халепу, коли таке питання поставлять вам, потрібно відповісти: «Дякую, вже поїв. А Ви?».

 Сьогодні багато гравців в покер надягають під час гри чорні окуляри, щоб було простіше блефувати. А першими використовували цей предмет з метою «заховати погляд» саме в Китаї. Уже в 12-му столітті китайці ходили в темних окулярах зовсім не тому, що сонце сліпило їм очі, а щоб сторонні (наприклад, судді під час слухання справи) не змогли «прочитати» їхні емоції.У китайській мові мають значення не так слова чи склади, як тональність, з якою вони вимовляються. Таким чином, один і той самий склад залежно від тону може мати різне значення. Не дивно, що країна б’є всі рекорди за кількістю людей з абсолютним слухом.

Китай увійшов до Книги Гіннеса за найбільший за всю сучасну історію людства дорожній затор. У 2010 році на одному з федеральних шосе КНР утворився корок завдовжки сто кілометрів. За спогадами багатьох водіїв, на те, щоб оминути цю ділянку, у них пішло не менше п’яти днів. Затор виникнув 14 серпня і остаточно «розсмоктався» тільки 25-го.

Країна відома і найтривалішою пожежею в світі. Понад 130 років на вугільних копальнях Люхуангоу вирувало полум’я. Його ніяк не вдавалося приборкати, незважаючи на те, що в рік вогонь з’їдав приблизно 2 млн. вугілля. Стихію здолали тільки в 2004 році.

4Про підробки «мейд ін чайна» знає весь світ. Але мало кому відомо, що «клонуванню» з боку китайців піддаються не тільки речі, але й літературні твори. У 2002 році якийсь анонімний автор з Піднебесної схрестив дві книги – толкіенівського «Гобіта» і «Гаррі Поттера» Дж. Роулінг. Від першої взяв сюжет, від другої – всі імена. Єдиним «ноу-хау» в романі стали сцени перетворення Гаррі в Гобіта, а потім Гобіта – в Гаррі. Для цього герою в обох випадках було потрібно прийняти ванну. Книга вийшла величезними тиражами. Оскаженілій Роулінг майже ніяк не вдалося покарати «книжкових піратів». Видавництво заплатило лише кілька тисяч доларів штрафу і публічно вибачилося перед письменницею. Отриманий прибуток з цими витратами не порівняти.

В Китаї люблять «копіювати» навіть цілі вулиці, немов змальовуючи їх один в один з європейських міст. Так, містечко Ченду славне тим, що всередині нього є трохи англійського Дорчестера, а в передмісті Шанхая збудовані місця «а-ля Венеція і Барселона».

До речі, Китай свого часу теж постраждав від злодійства. До шостого століття нашої ери в світі існувала незаперечна монополія китайців і персів на виробництво шовку. До тих пір, поки два візантійських монахи, відвідавши Піднебесну, не вкрали секрет його виготовлення і не завезли на батьківщину личинок тутових черв’яків. Шовк почали успішно робити у Візантії, а Китаю з Персією довелося потіснитися на цьому ринку.

8Китайські подружжя, що чекають малюка, не мають права дізнаватися стать дитини (під час УЗД або будь-яким іншим способом). «Офіційно» в країні вітається народження тільки однієї дитини в сім’ї, подружні пари, звичайно, ж, хочуть, щоб це був спадкоємець – син. Дізнавшись, що у них очікується дівчинка, багато майбутніх матерів воліють перервати вагітність. В результаті в країні вже склався нездоровий дисбаланс: чоловіків помітно більше ніж жінок. До того ж, заборони влади поки ні до чого не призводять: будь-яка жінка може зробити УЗД і нелегально.

Всупереч поширеній думці, з космосу таки неможливо розгледіти Велику Китайську стіну. Це підтвердили багато космонавтів, побувавши на орбіті. А ось єгипетські піраміди, до слова, видно і з космосу.

У світі є вежа, яка відхиляється від вертикальної осі під більшим кутом, ніж Пізанська. В італійської вежі після того, як її відреставрували, відхилення становить всього 4 °, а у вежі повіту Суйчжун в Китаї – цілих 12 °! І вірогідність її обвалення дійсно велика.

Незважаючи на те, що Китай розташований в чотирьох часових поясах, на всій території країни введено єдиний час – такий, як у столиці.

3

Вам також може сподобатись...

7 коментарів

 1. Лис 2, 2014

  […] що прийшла до нас із стародавнього Китаю. Вона вважається дитячою, але в деяких видах спорту […]

 2. Лис 19, 2014

  […] а мандаринською мовою. Звичайно ж, це громадяни Китаю, число яких більше за мільярд. До слова, це не заважає […]

 3. Гру 6, 2014

  […] теніс, в який сьогодні грають всюди і який в Китаї вважається національним видом спорту, придумали в […]

 4. Гру 11, 2014

  […] наречених в Китаї в день весілля одягають червоні весільні сукні, […]

 5. Гру 14, 2014

  […] стверджують, що цей напій вперше стали заварювати в Китаї ще 5000 років тому і спочатку його подавали тільки […]

 6. Гру 16, 2014

  […] до н. е в Центральній Азії. Звідти тварина потрапила в Китай, а потім у Європу та Африку. Розводити свиней […]

 7. Гру 23, 2014

  […] кімнати гілками квітучого персикового дерева. Китайці виходять на вулиці, щоб запалити ліхтарики і […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *