Факти про гроші2Поки людство не винайшло гроші, люди розраховувалися один з одним чим доведеться. В Бірмі монети замінювала сіль, в індіанських племенах Центральної Америки – какао-боби. Як «грошові одиниці» використовували також тютюн, зернові культури і сушену рибу.

Гроші не завжди були паперовими. В Стародавньому Китаї їх робили з шовку. Розуміючи, як швидко зношується папір, багато сучасних країн замінили звичайні банкноти полімерним пластиком. На пластикові гроші вже перейшли Таїланд, Австралія та Бразилія.

5Найбільш ходова купюра в світі – 500 євро. Причому настільки, що її регулярно доводиться додруковувати.

До одного з найдорожчих американських коктейлів – «Рокфеллеру» – додається 100-доларова купюра. Саме з неї, згорнутої в трубочку, і потрібно куштувати цей напій. Перед тим, як дійти до клієнтів, всі банкноти обробляють ультрафіолетом. Адже, як показали дослідження, на одній банкноті можуть мешкати сотні тисяч мікробів.

Всім нам траплялися банкноти, стерті та порвані в місцях вигину. Це справжні «ветерани»: щоб довести папірець до такого стану, потрібно зігнути-розігнути його близько 4000 разів.

За підрахунками експертів, сьогодні по земній кулі «подорожують» близько 700 мільярдів американських доларів. Причому в самих Штатах знаходиться тільки половина цих грошей. Доларові купюри випереджають всі інші банкноти світу і не в дуже почесному рейтингу: їх найчастіше підробляють.

Монетка – один з найпростіших способів кинути жереб. Цей прийом використовують не тільки прості смертні, а й, наприклад, футбольні арбітри.

Найцінніша купюра, прийнята в англійській валюті, – папірець номіналом 1 000 000 фунтів стерлінгів. Правда, в руках її доводилося тримати одиницям: купюру використовують для взаємних розрахунків винятково банки.

Найпопулярніша назва банкноти – франк: крім французів, свою валюту називають так жителі ще 33 держав світу. На другому місці – долар, прийнятий в 27 країнах.

Що відбувається зі старими банкнотами після утилізації? В Німеччині, наприклад, грошима в прямому сенсі слова удобрюють землю.

4

Вам також може сподобатись...

5 коментарів

 1. Лис 12, 2014

  […] деномінація: незважаючи на кризові часи в історії США, долар ні разу не знецінювався. Він зберігає свою номінальну […]

 2. Лис 27, 2014

  […] словами самої актриси, зароблені гроші вона ділить на три рівні частини. Першу відносить в […]

 3. Гру 20, 2014

  […] Попри те, що математика – одна з найдавніших наук, у ній досі існують нерозв’язані завдання. Наприклад, за вирішення гіпотези Ходжа чи гіпотези Пуанкаре один інститут математики пропонує мільйон доларів. […]

 4. Гру 21, 2014

  […] або осики. У спеціальні види паперу – зокрема, для банкнот – можуть додавати бавовну або […]

 5. Гру 30, 2014

  […] виростити і вдома із насіння, однак коштує це багато грошей та […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *