Факти про чорні діри


Загадкові чорні діри в космосі – про них ми точно чули, але знаємо дуже мало. Шо ж таке чорна діра? Як вона утворюється? Як діє та як зникає? Читайте цікаві факти про чорні діри!
Свою назву чорні діри отримали тому, що всмоктують світло, яке знаходиться поруч, і не відображають його
1Формуючись в момент, коли досить стисла маса речовини деформує простір і час, чорна діра має певну поверхню – “горизонт подій”, що знаменує собою точку неповернення.

Чорні діри впливають на перебіг часу
2Ближче до рівня моря годинник йде повільніше, ніж на космічній станції, а ближче до чорних дір – ще повільніше. Це пов’язано з силою тяжіння.

Найближча чорна діра знаходиться приблизно за 1600 світлових роки від нас
3Наша галактика всіяна чорними дірами, проте найближча з тих, що теоретично здатні знищити Землю, знаходиться далеко за межами нашої Сонячної системи.

Величезна чорна діра знаходиться в центрі галактики Чумацький Шлях
4Вона розташована на відстані 30 тисяч світлових років від Землі, а її розміри більш ніж в 30 мільйонів разів перевищують розміри нашого Сонця.

Чорні діри, зрештою, випаровуються
5Вважається, що ніщо не може вирватися з чорної діри. Єдиний виняток з цього правила – радіація. На думку деяких учених, у міру того, як чорні діри випромінюють радіацію, вони й втрачають масу. В результаті цього процесу, чорна діра може зовсім зникнути.

Чорні діри мають форми не воронки, а сфери
6У більшості підручників ви побачите чорні діри, які виглядають, як воронки. Таке зображення є доцільним тоді, коли їх розглядати з точки зору гравітаційного колодязя. Насправді, чорні діри більше схожі на сферу.

Поблизу чорної діри все спотворюється
7Чорні діри мають здатність спотворювати простір, і, оскільки вони обертаються, то спотворення посилюється в міру обертання. 

Чорні діри не завжди чорні
8Хоча вони відомі своєю чорнотою, як ми вже говорили раніше, вони насправді випромінюють електромагнітні хвилі.

Чорні діри здатні не тільки руйнувати
10Звичайно, дія чорних дір зазвичай руйнівна. Однак існують численні теорії, дослідження і припущення про те, що чорні діри можуть бути пристосовані для отримання енергії і для космічних подорожей.

Відкриття чорних дір належить не Альберту Ейнштейну
11Альберт Ейнштейн тільки відродив теорію чорних дір в 1916 році. Задовго до цього, ще в 1783 році, вчений на ім’я Джон Мітчелл першим розробив цю теорію, досліджуючи силу гравітації.

Чорні діри гудуть
12Хоча вакуум в космосі насправді не передає звукових хвиль, якщо слухати за допомогою спеціальних інструментів, то можна почути звуки атмосферних перешкод. Коли чорна діра затягує щось всередину, її горизонт подій прискорює частинки, аж до швидкості світла, і вони гудуть.

Чорні діри можуть генерувати елементи, необхідні для зародження життя
13Дослідники вважають, що чорні діри створюють елементи відповідно до свого розпаду на субатомні частинки. Ці частинки можуть створювати елементи важчі за гелій – залізо і вуглець, а також багато інших, необхідних для формування життя.

Чорні діри не тільки “ковтають”, але і “випльовують”
13Чорні діри відомі тим, що всмоктують все, що виявляється біля їхнього горизонту подій. Після того, як щось потрапляє в чорну діру, воно здавлюється з такою силою, що окремі компоненти стискаються і в кінцевому результаті розпадаються на субатомні частинки. Деякі вчені припускають, що ця матерія потім викидається з того, що називають “білою дірою”.

Будь-яка матерія може стати чорною дірою
14З технічної точки зору, чорними дірами можуть ставати не тільки зірки. Якби ключі від вашої машини зменшилися до нескінченно малої точки, зберігши при цьому свою масу, то їх щільність досягла б астрономічного рівня, і сила їхнього тяжіння збільшилася б до неймовірності.

Закони фізики втрачають силу в центрі чорної діри
15Згідно з теоріями, речовина всередині чорної діри стискається до нескінченної щільності, а простір і час перестають існувати. Коли це відбувається, закони фізики припиняють діяти, просто тому, що людський розум не здатний уявити предмет, що має нульовий об’єм і нескінченну щільність.

Чорні діри визначають кількість зірок
17На думку деяких учених, число зірок у Всесвіті обмежене кількістю чорних дір. Це пов’язано з тим, як діри впливають на газові хмари і утворення елементів у тих частинах Всесвіту, де народжуються нові зірки.

Вам також може сподобатись...

3 коментарі

  1. Мар'яна Лю сказав:

    Сайт дуже класний

  1. Січ 22, 2015

    […] перетворюючись на білого карлика, нейтронну зірку або чорну діру. Цілком можливо, що зірок, які ми бачимо на небі, вже не […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *