Читайте цікаві факти про найпопулярніші чоловічі імена, а також про незвичайні, екзотичні, рідкісні і власне українські імена. Чи зустрічався Вам колись Сонцелик чи 1792? Так-так, це теж чоловічі імена!
Найбільше чоловіків у світі мають ім’я Мухамед. Ті, хто сповідують іслам, називають своїх синів на честь мусульманського пророка.

В Україні хлопчиків найчастіше називають
Олександрами та Іванами. Поширені також імена Володимир, Андрій, Артем, Денис тощо. У 2013 році хлопчика у Львові назвали
Євромайданом, до того у Закарпатській області дитині дали ім’я
Янукович. Серед власне українських чоловічих імен є чимало цікавих, зокрема Зоредар, Густомисл, Красун, Любомудр, Полель, Сонцелик, Хорошун та інші. Також до питомо українських належать всі імена, які закінчуються на
-слав.
Оригінальні у виборі імен для своїх діток і світові зірки. До прикладу, одного з синів Бекхема звуть так само, як і район Нью-Йорка: Бруклін. Чому? Дуже просто: саме в Брукліні Вікторія та Девід зачали дитину.
Дуже здивувало громадськість одне сімейство з Франції. Воно відмовилося від звичайного прізвища, замінивши його на число 1792 – рік падіння французької монархії. У сім’ї народилися чотири сини, яких було названо по місяцях – січень, лютий, березень і квітень.
Ще гірше вчинило зі своїми синами подружжя Джексони, які проживають в місті Чикаго. Вони нарекли п’ятьох хлопчиків назвами людських недуг – Ларингіт, Тонзиліт, Менінгіт, Апендицит і Перитоніт.

Більшість
італійських чоловіків з прізвищем Россі звуться Маріо. Це один з тих прикладів, коли ім’я з незрозумілих причин немов «приклеюється» до прізвища.

Легендарний художник
Пікассо увійшов в історію як Пабло. Насправді, це тільки перше слово в його імені, що містить більше 90 букв –
Па́бло Діє́го Хосе́ Франсі́ско де Па́ула Хуа́н Непомусе́но Марі́я де лос Реме́діос Сіпріа́но де ла Сантісі́ма Трініда́д Клі́то Ру́їс-і-Піка́ссо. До речі, багато народів вірять в те, що чим довше ім’я, тим більшою силою воно наділяє.

Капітан Врунгель був упевнений: доля корабля залежить від його назви. Схоже, ця ж прикмета поширюється і на монархів. Ще три століття тому лікар Е. Пауліні зіставив імена королів з їхніми біографіями. Висновки були приголомшливими: з усіх французьких
Генріхів ніхто не помер від хвороби або старості: всі загинули або були страчені. Для шотландських монархів фатальним стало ім’я
Дональд, для
англійських –
Річард, для іспанських –
Філліп.

Письменники не тільки придумували нові слова, а й вводили моду на імена. Завдяки п’єсам
Островського в побут увійшли такі рідкісні для 19 століття імена, як Леонід, Геннадій, Віктор та Віталій. Сьогодні вони зустрічаються нечасто, але ними нікого не здивуєш. Після виходу в світ
«Євгенія Онєгіна» з’явилася мода на Євгенів. До цього в побутував французький аналог цього імені, що звучав як Ежен.
Найбільш винахідливі у виборі імен для хлопчиків жителі Венесуели. У місцевих книгах реєстрації можна зустріти, наприклад, Бетмена із Суперменом. У країні офіційно проживають навіть кілька десятків Гітлерів.

Одна американська подружня пара так запекло сперечалася щодо імені первістка, що хлопчика взагалі вирішили ніяк не називати: мовляв, стане повнолітнім – сам визначиться. Син виріс, але так і не вибрав собі підходящого імені: залишився просто із прізвищем.